Ciekawe pomysły na upominki dla gości

Czerwiec 7, 2018 blog

Organizując ślub oraz wesele zawsze staramy się, aby wydarzenie to na długo pozostało nie tylko w naszej pamięci, ale i w pamięci zaproszonych gości. Nie bez powodu wiele uwagi poświęcamy więc drobnym upominkom, które stawiamy na stole obok każdego krzesła. Choć są to prezenty niezwykle drobne, to jednak dobrze przemyślane sprawią, że nasze wesele przez długi czas będzie gościom przywoływało miłe wspomnienia.

Oto kilka naprawdę ciekawych pomysłów na taki drobny upominek.

Małe, spersonalizowane bombonierki

Miniaturowa bombonierka, w której znajdują się 2 czy 3 czekoladki, to wyśmienity pomysł na upominek dla gości. Znalezienie firmy, która zajmie się jej wykonaniem nie powinno sprawić żadnego problemu, a i przy dużym zamówieniu koszt nie będzie wysoki.

Istotnym elementem jest tutaj możliwość indywidualnego zaprojektowania opakowania dla czekoladek. Możemy na nim umieścić sympatyczne podziękowania dla gości i dodać jakąś naprawdę miłą grafikę.

Bardzo małe torciki

Kolejny ciekawy pomysł to miniaturowe torciki dla naszych gości, w formie właśnie drobnego upominku. Jest to o tyle ciekawa propozycja, że torciki mogą mieć bardzo zróżnicowaną formę, ciekawie prezentując się na stołach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na torciku także znalazły się sympatyczne podziękowania dla gości.

Smaczne nalewki w malutkich buteleczkach

Następny ciekawy pomysł to ofiarowanie swoim gościom prawdziwych, staropolskich nalewek w miniaturowych buteleczkach. Smakowita zawartość to nie wszystko. Buteleczka sama w sobie może stanowić później dla takich osób bardzo sympatyczną pamiątkę z naszego wesela. Jeśli wiemy, że większość naszych gości nie ma nic przeciwko alkoholowi, to warto rozważyć taki upominek.

Samodzielnie przygotowane przetwory

Teraz coś dla prawdziwych miłośników robienia domowych przetworów, którzy naprawdę się na tym znają i słyną z doskonałego smaku swoich produktów. Takie domowy przetwory wkładamy do malutkich słoiczków, a następnie zamawiamy na nie naklejki z zaprojektowaną przez siebie grafiką zawierającą podziękowania. Do tego ozdoba słoiczka w postaci kolorowej kokardy i mamy naprawdę nietuzinkowy prezent dla gości.

Eleganckie upominki z czekolady

Jeśli możemy przeznaczyć na prezent dla gości nieco więcej pieniędzy, to warto zastanowić się nad czekoladowymi figurkami, których kształt kojarzy się z naszym weselem. Mogą to być na przykład czekoladki w formie kobiecej szpilki dla mężczyzn oraz gustownej torebki dla kobiet. Pomysłów znajdzie się wiele, a co pewne w tej sytuacji to to, że taki prezent każdego bardzo pozytywnie zaskoczy.