Co nie co o ślubnym fotografie i kamerzyście

Grudzień 18, 2012 blog  Brak komentarzy

Nie od dziś wiadomo , że prócz wspomnień , kolejną cenną pamiątką ślubną są zdjęcia i film z nagraniem ceremonii ślubnej oraz  przyjęcia weselnego. Wiele osób ma duże dylematy związane z wyborem odpowiedniego fotografa i kamerzysty.

Przed wyborem swojego ślubnego fotografa warto najpierw zapoznać się z jego portfolio i obejrzeć kilka zdjęć sesji fotograficznej innych par.  Dzięki temu łatwiej będzie nam dokonać odpowiedniego wyboru. Przekonamy się czy dany fotograf  jest tym czego poszukujemy. Warto również sięgnąć po opinie innych , czasami obiektywne oceny osób trzecich są niezwykle cenne i potrafią pomóc. Podobnie należy zrobić przy wyborze kamerzysty.

Najczęściej para młoda ma kilka oczekiwań co do fotografów i kamerzystów. Do najczęstszych z nich należy wyjątkowa sesja ślubna, zdjęcia  pełne emocji  oraz kreatywność . W przypadku kamerzysty , młodzi życzą sobie dynamicznych nagrań, obecności  kamerzysty od początku do końca uroczystości, jednakże w przypadku tego ostatniego najczęściej zdarza się tak,że kamerzyści tuż po oczepinach uciekają . Ale jak wiadomo, wszystko jest kwestią odpowiedniego dogadania się. Przyszła para młoda liczy przede wszystkim na oryginalne zdjęcia oraz nagrania . Kreatywne podejście ze strony zarówno fotografa jak i kamerzysty to podstawa sukcesu. Wszyscy mamy inne gusta, dlatego to czego oczekują młodzi, w dużej mierze zależy od ich indywidualnych upodobań.

Nieodłącznym problemem jest również wybór zdjęć do albumu. Trudno jest się zdecydować , które zdjęcia będą tymi najlepszymi. Dlatego najlepiej jest poprosić oto fotografa by to on wybrał te najbardziej trafne zdjęcia które trafią do albumu. Jemu zajmie to znacznie mniej czasu, poza tym każdy dobry fotograf ma pewną wizję tego wszystkiego  i potrafi umiejętnie rozmieścić zdjęcia w albumie , tak aby wszystko miało „nogi i ręce” .

Jeśli chodzi o kwotę usług związanych z wykonaniem zdjęć podczas uroczystości ślubnej czy też nagrania ślubu i wesela – to z tym bywa różnie. Tego typu usługi różnie są wycenione, ale wahają się od tysiąca do nawet czterech tysięcy złotych.  Z kolei koszt kamerownia zwykle wynosi około 1,5 tysiąca złotych .

Zostaw komentarz