Co zamiast welonu?

Lipiec 16, 2018 blog

Welon jest tradycyjnym i chyba jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów stroju panny młodej. W dzisiejszych czasach zestaw tego rodzaju „akcesoriów” jednak nieco się zmienił, również nieco pod wpływem mody. Coraz więcej kobiet decyduje się na zastąpienie tradycyjnego welonu innymi ozdobami. Na co możemy się wobec tego zdecydować, aby nadać swojej kreacji nieco indywidualizmu?

Woalki wracają do łask

Całkiem popularnym zamiennikiem dla klasycznego welonu jest woalka, czyli wykonana z materiałowej siateczki lub tiulu niewielka zasłona mająca za zadanie nadawać pannie młodej nieco tajemniczości, ale również uroku. Woalka dobrze komponuje się z praktycznie dowolną kreacją ślubną. Woalka może występować samodzielnie, jak również posiadać dodatkowe wzbogacenia jak spinki, przypinki i inne tego rodzaju elementy.

Spinki

Innym nierzadko spotykanym zamiennikiem lub wzbogaceniem dla welonu są różnego rodzaju spinki. Spinki – liczba mnoga jest tutaj o tyle istotna, że zwykle jest to zestaw kilku z nich tworzący ciekawe kombinacje, również połączone ze specyficznym układem włosów. Pozwala to na tworzenie unikalnych i zapierających dech w piersiach kreacji.

Stare dobre opaski

Innym ciekawym sposobem jest wykorzystanie ozdobnych opasek. Nie tylko ułatwiają utrzymania prawidłowej formy fryzury u posiadaczek niesfornych włosów, ale też pasują do niemal każdego upięcia. Często są także dostępne na rynku w różnego rodzaju stylowych wersjach i stylizacjach.