Czary wróżby i inne sposoby na miłość

Czerwiec 7, 2014 blog

Teraz mamy portale randkowe, facebooka, kina restauracje i puby. Wszystko to można wykorzystać by znaleźć dla siebie drugą połówkę. A jak to było kiedyś ? dawno, dawno temu były inne sposoby na miłość. Wtedy rządziły czary, wierzenia i przesądy. Przenieśmy się na chwilę do czasów przeszłych, wśród zwykłych ludzi. Młode kobiety od zawsze pragnęły mieć dom, gdzie mogły przy cieple domowego ogniska dbać o męża, dzieci i domostwo. To kobieta potrzebowała spokoju i oparcia więc żeby zdobyć niepokornego i pełnego energii mężczyznę imała się różnych sposobów. Jeśli wiele zwykłych jak urok osobisty zawodziły, pomagała sobie przesądami, wróżbami i czarami.

Oto przykładowe sposoby na miłość jak kobiety dawniej wróżyły sobie kim będzie ich przyszły mężczyzna, jakiego pokochają i z jakim zostaną na całe życie:

  • Lanie wosku i z cieni wróżono zawód przyszłego męża
  • Wkładano kartki pod poduszkę i wyciągano jedną z imieniem przyszłego wybranka serca
  • Na wodzie puszczano łódki z łupin orzechów ze świeczkami w środku, kiedy takie dwie zbliżyły się do siebie znaczyło rychły ślub
  • Z pojawieniem się kart pojawiły się pasjanse i tarot
  • Ustawiano buty jeden za drugim by wywróżyć która wyjdzie pierwsza za mąż
  • Siwe konie liczono aż do 100, a mężczyzna na tym setnym miał być szczęśliwym wybrańcem serca.

Sposoby na miłość

Mężczyźni mieli również swoje sposoby na miłość i to by usidlić piękną niewiastę , która mogła by im dać silnego potomka i tak stworzyć dom i rodzinę. Zatem dbali o to by spotkania z kobietami odbywały się w miejscu publicznym, w którym to mieli prosto w oczy wybranki wypowiadać zaklęcia usidlające białogłowy. Jeśli to nie pomagało wykorzystywali specyfiki rodem z bajek o czarownicach, ponieważ przygotowywali swego rodzaju eliksiry, które miały doprowadzić ją do prawdziwej miłości. Wykorzystywano do tego krople krwi zakochanego i wątrobę gołębia. Wykorzystywano tez pergaminy z zapisanym tekstem że nie zaśnie bez myśli o ukochanym. Taką kartkę przywiązywano do łóżka kobiety.

Sposoby na miłość  były po obu stronach i było ich co nie miara, jedne bliższe czarom inne zielarstwu. Czy skuteczne ? Nie wiem, nie próbowałem