Czego lepiej nie robić ostatniego dnia przed ślubem?

Czerwiec 17, 2018 blog

Ostatnie dni przed planowanym ślubem oraz weselem zawsze są stresujące. To już końcowe próby dopięcia wszystkiego na ostatni guzik. To w tym okresie najczęściej wychodząc różne problemy, z którymi musimy poradzić sobie w maksymalnie krótkim czasie. Nie ma się więc co dziwić, że na dzień przed tym wydarzeniem będziemy bardzo zmęczeni. Czego w takim razie nie robić przez ostatnie 24 godziny, aby na ślubie być wypoczętym i naprawdę szczęśliwym?

Nosimy wyłącznie bardzo wygodne buty

Większość kobiet na ślub zakłada oczywiście bardzo wysokie szpilki, które nierzadko noszone są później nawet przez całe wesele. Ten dzień będzie więc ogromnym wyzwaniem dla naszych stóp i nie ma co dodatkowo przemęczać ich przez ostatnie kilka godzin przed tym wydarzeniem.

Naszym zdaniem ostatni dzień przed weselem to noszenie lekkich, jak najbardziej wygodnych butów. W ogóle tego dnia warto mniej chodzić, a więc odpoczywać, dając wytchnienie swoim nogom.

Długie siedzenie przed komputerem

Aby się odstresować wieczorem, gdy zbliża się już dzień naszego ślubu, wiele osób rzuca się w wir internetu, siedząc przed komputerem do późnych godzin wieczornych. To zdecydowanie nie jest dobry pomysł. Lepiej te ostatnie godziny spędzić na relaksie z rodziną czy znajomymi, a do tego zamiast siedzieć do późna, warto po prostu wcześniej położyć się spać.

Sięganie po alkohol nie jest dobrym pomysłem

Kolejna kwestia to sięganie po alkohol wieczorem, na dzień przed ślubem. Owszem, sącząc drinka można się odstresować, ale niestety kolejnego dnia będziemy przez to bardzo zmęczeni. Alkohol nie tylko odwodni nasz organizm, ale przede wszystkim może utrudniać zasypianie. Nie ma chyba nic gorszego, jak nieprzespana noc przed ślubem.

Nie można zapominać o piciu wody

Nawet nie na dzień, ale już na kilka dni przed ślubem, należy pomyśleć o porządnym nawodnieniu naszego organizmu. Picie 2 litrów wody dziennie to absolutne minimum którego naprawdę powinniśmy się trzymać. Zastanawiacie się, dlaczego jest to tak istotne? Ślub przechodzi w wesele, a na nim na pewno wypijemy trochę alkoholu. Dobrze się nawadniając wcześniej, lepiej będziemy później znosić noc wypełnioną alkoholem.