Dodatki stylistyczne dla Pana Młodego

Sierpień 20, 2018 blog

Przygotowując się do ślubu, Panna Młoda zawsze poświęca mnóstwo czasu na swoją kreację. Chcemy, aby ten dzień był dla nas idealny i dlatego robimy wszystko, aby czuć się maksymalnie komfortowo i po prostu dobrze wyglądać. Panowie mają tutaj mniejsze pole do popisu i dlatego w ich przypadku ogromną rolę odgrywają drobne dodatki. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę i w jaki sposób odpowiednio je dobierać?

Pasek do spodni lub szelki

W przypadku dodatków do spodni mamy do wyboru albo tradycyjny pasek, albo oczywiście klasyczne szelki, które wbrew pozorom także dobrze mogą wyglądać. W przypadku paska wybieramy ten wykonany ze skóry. Nie może być on zbyt gruby, a jego klamra powinna stylistyczne nawiązywać do innych dodatków, takich jak, chociażby zegarek.

Jeśli jednak zdecydujemy się na szelki, to przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby zapinane były na guziki, nie na żabki. Do tego szelki powinny mieć raczej stonowany kolor, taki, aby nadmiernie nie odstawał od reszty ubioru Pana Młodego. Ważny jest również materiał. Najlepiej, jeśli będą one wykonane z bawełny, wełny lub żakardu. Naturalnie do szelek nie możemy założyć spodni, które posiadają szlufki.

Wybór odpowiedniego zegarka

Zegarek stanowi bardzo częsty element dekoracyjny do stroju Pana Młodego. Jeśli zakładamy go na rękę, to pamiętajmy o tym, że powinien mieć on formę klasyczną. Nie wykorzystujemy zegarków elektronicznych, ale standardowe tarczowe, im bardziej mają one prosty wygląd, tym lepiej. Sama bransoletka powinna być kolorystycznie dopasowana do klamry paska.

Krawat, a może muszka?

Nieodłącznym elementem ubioru Pana Młodego jest krawat bądź oczywiście muszka. Które rozwiązanie lepiej wybrać i jak odpowiednio je dopasować?

Choć muszka jest zdecydowanie bardziej elegancka, to jednak nie każdemu będzie ona pasowała. Muszkę powinni zakładać przede wszystkim mężczyźni szczupli i wysocy jednocześnie. W pozostałych przypadkach wybieramy krawat, który kolorystycznie powinien być dopasowany do sukni oraz dodatków założonych przez Pannę Młodą.

Pamiętajmy przy tym, że krawat, a muszka w szczególności, powinny być wiązane samodzielnie, gdyż tylko wtedy prezentują się wyjątkowo elegancko.

Muszniki i plastrony

Jako alternatywę dla krawatu lub muszki można zastosować musznik bądź plastron. Musznik jest swoistym połączeniem krawatu oraz muszki, a plastron często nazywany jest szarfą, stosunkowo luźną ozdobą, której wygląd nierzadko wzbogacany jest szpilką z małą perełką. Nie jest to zły wybór na ślub, ale pamiętajcie, że oba te elementy łączy jedno, luźny styl, a więc nie na każdym ślubie mogą wyglądać dobrze.