Dron na ślubie–co możemy znaleźć na rynku?

Październik 21, 2016 blog

Ostatnimi czasy drony stały się prawdziwym hitem wśród fotografów i filmowców, zarówno tych profesjonalnych, skupionych wokół wielkich wytwórni czy będących słynnymi twórcami zdjęć, jak również zyskały sympatię amatorów – wbrew temu co mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka nie są wcale aż tak drogim sprzętem a uzyskanie niezbędnych dokumentów uprawniających nas do korzystania z tych urządzeń nie jest większym wyzwaniem niż zdobycie prawa jazdy. Drony jako sprzęt znajdujący sobie szerokie zastosowanie: od rekreacyjnego i sportowego, po wspomniane robienie zdjęć i nagrywanie filmów, stały się również usługą świadczoną przez różnorakie firmy zajmujące się uwiecznianiem różnych ważnych wydarzeń z naszego życia, jak na przykład ślub – i właśnie temu wydarzeniu, a konkretniej dronom, przyjrzymy się dzisiaj bliżej.

Ślub jest bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka i z pewnością wielu chciałoby uwiecznić ten wyjątkowy dzień, przede wszystkim na filmach oraz zdjęciach. Dzięki dronom mamy możliwość zdobycia materiałów charakteryzujących się unikalną perspektywą oraz takich, których uchwycenie w inny sposób mogłoby okazać się niemożliwe. Dron pozwala nam sfotografować z lotu ptaka, dajmy na to, tłum wiwatujący na cześć młodej pary – takie ujęcie bez wątpienia będzie wspaniałą pamiątką. Zdjęcia i filmy wykonane dronem szczególnie dobrze sprawdzają się, niejako z oczywistych względów, gdy ślub czy też późniejsze wesele odbywają się na w miarę szerokiej i dostępnej przestrzeni, jak choćby w plenerze.

Usługę wykonywania zdjęć oraz nagrywania filmów dronem na ślubie możemy znaleźć w ofercie firm zajmujących się właśnie tym rodzajem działalności – bez problemu znajdziemy interesującego nas wykonawcę przeglądając portale ogłoszeniowe lub wpisując po prostu odpowiednie słowa w wyszukiwarce. Usługa obejmuje często nie tylko wykonanie zdjęć i filmów przy pomocy drona, ale również wachlarz związany z obróbką materiału: wybrane zostaną najlepsze zdjęcia zaś film przygotowany w pełni profesjonalnie, odpowiednio zmontowany oraz gotowy do odtworzenia na naszych komputerach, odtwarzaczach DVD i innych urządzeniach.

W ofercie znajdziemy także z reguły możliwość prowadzenia transmisji na żywo, wykonanie tła muzycznego dla filmu oraz napisów, a także dostarczenie gotowego materiału w praktycznie dowolnej formie: od zapisu na płycie po umieszczenie plików w specjalnym serwisie internetowym, skąd możemy je pobrać i nie musimy się martwić, że kiedyś nam przepadną. Wiele z firm dzieli też oferty w formie pakietów: zarówno pod względem czasu, w jakim będą wykonywane zdjęcia za pomocą drona, jak też dotyczące już ściśle produkcji i obróbki filmowej.

Ceny różnią się pomiędzy usługodawcami, niemniej musimy liczyć się z tym, że w przypadku zlecenia tego przedsięwzięcia zewnętrznej firmie może nas to trochę kosztować. Godzina filmowania dronem wacha się, w ramach stawki godzinowej, z reguły od pięciuset do nawet ponad tysiąca złotych.

Więcej informacji na temat dronów znajdziecie Państwo na stronie:

http://ubezpieczdrona.com/