Jak wybrać dobrze fotografa ślubnego ?

Kwiecień 7, 2014 blog

Wybór fotografa ślubnego wcale nie jest tak prosty jakby się wydawało. Ilość możliwości i kryteriów jest całkiem spora, a ofert cały czas przybywa. Aby ułatwić młodym wybór fotografa ślubnego postanowiliśmy napisać poradnik. Artykuł odpowiada na najważniejsze pytania odnośnie wyboru i rozwiewa wątpliwości.

Fotografia ślubna

Zaczynamy po kolei czyli na pierwszy ogień idzie Internet. Bezkresne przestworza globalnej sieci pozwalają znaleźć wszystko, nawet fotografa ślubnego. Zatem gdy wpiszesz do wyszukiwarki „fotografia ślubna” znajdzie Ci mnóstwo stron poświęconych temu tematowi. Głównie są to strony gdzie fotografowie zamieszczają swoje oferty oraz portfolio. Jednak są to strony z całej Polski, czy na pewno chcesz jechać na spotkanie z fotografem ślubnym z drugiego końca Polski ? Pewnie nie, dlatego proponuję szukać razem z nazwą miejscowości na przykład „fotografia ślubna Piotrków Trybunalski”. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostaniesz wyniki związane tylko z miejscowością. To powinno zdecydowanie ułatwić poszukiwania. Kolejną rzeczą jaką możesz znaleźć w Internecie jest oferta fotografa. Tam dowiesz się sporo o tym co określony fotograf ma w ramach usługi fotografia ślubna . Poza Internetem zawsze można poszukać też gdzieś indziej ofert fotografów ślubnych. Dobrym pomysłem okazuje się przejrzenie prasy , czasopism kobiecych czy branżowych w poszukiwaniu reklam tych usług.

Najczęściej tez korzysta się z polecenia znajomego, przyjaciela czy rodziny. Tak sprawdzona fotografia ślubna jest bardzo pewnym rozwiązaniem. Polecenie sprawdzonego kontrahenta jest częstym postępowaniem w całej branży ślubnej.

Fotografia ślubna

Kolejna sprawa na drodze wyboru fotografa to nasze oczekiwania. Zastanów się czego byś chciała od fotografa ślubnego. Czy zdjęcia mają być reportażowe czy może artystyczne, ujęcia mają być zwykłe czy raczej niestandardowe. Tak określone oczekiwania można juz skonfrontować z portfolio na stronie internetowej fotografa. A skoro mowa o tym to przejdźmy do portfolio. To podstawa każdej oferty jeśli chodzi o fotografia ślubna. Przeglądając je zwróć uwagę na estetykę, kolory , cienie i inne elementy, które Twoim zdaniem będą określały atrakcyjność zdjęcia. Szczególnie dokładnie obejrzyj te zdjęcia na których fotografia ślubna prezentuje wesele oraz ludzi tańczących. Ostrość takich zdjęć powie Ci czy fotograf ślubny potrafi robić dobre zdjęcia ludziom w ruchu i przy kiepskim oświetleniu.

Kolejna kwestia wyboru to cena. Ceny kształtują się od darmowych usług niedoświadczonych fotografów po wielotysięczne oferty profesjonalistów. Tu wszystko zależy od zasobności Twojego portfela, ale przestrzegam przed niedoświadczonymi, bo zdjęć ślubnych nie da się powtórzyć czy poprawić.

Ostatnim tematem jaki należy wziąć pod uwagę jest współpraca i same relacje z fotografem ślubnym jako człowiekiem. Dobrze żebyście się nieźle rozumieli i czuli w towarzystwie fotografa. Dzięki temu że będzie to osoba dobrze z Wami skomunikowana zyskacie wewnętrzny spokój i luz.