Jak wybrać odpowiedni samochód do ślubu ? cz 1

Kwiecień 17, 2014 blog

Przed takim pytaniem stają zwykle młodzi ludzie, którzy chcą podjechać do ślubu jakimś autem. Zwykle tym tematem zajmuje się facet, ale oczywiście kobieta tutaj też dorzuci swoje dwa grosze. Zatem na co zwrócić uwagę ? Jakie parametry sprawdzić,  a jakie elementy sobie odpuścić ? Co jest ważne przy wyborze jeśli chodzi o ślubne samochody, a co nie ? Na te i kilka innych pytań postaram się odpowiedzieć w poniższym poradniku.

Przede wszystkim należy się zastanowić co jest najważniejsze dla Ciebie przy takim wyborze. Każdy z nas jest inny, z innymi upodobaniami i tym co się podoba a co nie. Zatem każdy z nas może wybrać coś dla siebie, powinien wpierw zastanowić się nad poszczególnymi składowymi takiego wyboru:

  •   Wygląd zewnętrzny
  •   Rodzaj samochodu – sportowy czy limuzyna
  •   Ilość miejsca w środku
  •   Kolor
  •   Możliwość dekoracji
  •   Inne

To tylko niektóre z możliwych kategorii jakie można brać pod uwagę jeśli chodzi o ślubne samochody. Zatem zacznijmy omawianie samego wyboru.

ślubne samochody

Zacznijmy od tego czy to musi być samochód ? Jeśli jesteś wielbicielem motocykli, rowerów albo innego wspaniałego środka transportu to może warto wybrać właśnie jego. Poza autami można naprawdę wybrać coś wyjątkowego dla siebie. Na przykład jeżeli jeździsz TIR’em to może fajnym pomysłem byłby ciągnik siodłowy bez naczepy fantazyjnie udekorowany wielkimi wstęgami. To ekstrawagancki pomysł ale jakże oryginalny. To samo można zrobić z ogromną koparką, albo wywrotką, pomysłów może być tyle ile ludzi idących do ślubu.

Innym pomysłem, ale bardziej tradycyjnym jest przejazd dorożką na ślub. Jest to zdecydowanie inne podejście niż ślubne samochody, ale pięknie przyozdobione konie i powóz na pewno będą ślicznie się prezentować. Jeśli wybierzesz otwarty powóz to pamiętaj tylko o pogodzie. Równie ważna będzie pogoda jeśli zdecydujesz się na przejazd na ślub przy pomocy motocykli. Chociaż ryk silników i całe „stado” mechanicznych rumaków podjeżdżające pod kościół wywiera niezwykłe wrażenie.

Jednak jeśli uznasz że jednak tradycyjnie będzie to samochód do ślubu to możliwości wyboru będą niemałe. Ale o tym w kolejnej części poradnika wyboru samochodu do ślubu.