Jak wybrać odpowiedni samochód do ślubu ? cz 2

Sierpień 17, 2014 blog

Zapraszam na drugą cześć poradnika mówiącego o wyborze jakim są samochody ślubne. W poprzedniej części pisałem o aspektach jakie trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze samochodu oraz o innych alternatywnych pomysłach na podróż do ślubu. W tej części poradnika przyjrzę się bliżej wyborowi jakim są samochody ślubne.

Zacznijmy od tego że panna młoda powinna mieć w miarę dużo miejsca w samochodzie. Jest to związane z objętością jej stroju. Suknie ślubne są bardzo obszerne w dolnej ich części dlatego panna młoda gdy wsiądzie do auta musi mieć gdzie tą sukienkę zmieścić. A więc pierwsza sprawa na jaką trzeba zwrócić uwagę to ilość miejsca dla pasażera.

samochody ślubne

Kolejna rzecz to wygląd zewnętrzny. To dla wielu osób najważniejsza sprawa jeśli chodzi o samochody ślubne. Wygląd jest bezpośrednio związany z typem auta, chodzi mi o to czy ma to być tradycyjna limuzyna czy może kabriolet, auto sportowe czy wręcz zabytkowe. Tutaj znów wybór jest ogromny bowiem każda marka ma kilka modeli i każdy może znaleźć coś dla siebie. Ale ta kwestię poruszę w osobnym poradniku gdzie wypiszę pomysły i różne modele samochodów do ślubu.

samochody ślubne – kolory

Następna sprawa to kolor lakieru. Zwykle idzie to w parze z modelem auta bo inaczej wyglądają na przykład czerwone sportowe a inaczej czerwone limuzyny. Do rodzaju samochodu należy dobrać odpowiedni kolor. Kwestia koloru lakieru jest też związana z kolorystyką jaka jest wybrana na ślub czyli kolor dekoracji, wiązanki panny młodej, krawat pana młodego, itd.

Ostatnia z rzeczy na jakie trzeba wcześniej zwrócić uwagę to możliwość dekoracji pojazdu. Jeśli właściciel samochodu do ślubu nie zezwala na przyklejenie kwiatów i wstążek do auta to warto się o to wcześniej dowiedzieć. Szczególnie jeśli pannie młodej będzie zależało na ozdobieniu samochodu do ślubu, bo na przykład jest taka moda i dekoruje się samochody ślubne kwiatami oraz wstążeczkami..

Na tym zakończę ten dwuczęściowy poradnik. Mam nadzieję że choć odrobinę pomógł on rozjaśnić sprawę. Tymczasem proponuję też lekturę poradnika wyboru modelu samochodu do ślubu. Tam szczegółowo będą poruszone modele i rodzaje samochodów.