Jak wybrać suknię ślubną ? cz. 1

Maj 17, 2014 blog

Dzień w którym kobieta bierze ślub jest dla niej i jej bliskich czymś wyjątkowym. Z pewnością każda kobieta chce też wyglądać wtedy cudownie i olśniewająco. By tak się stało należy przede wszystkim dowiedzieć się jaka suknia ślubna będzie najodpowiedniejsza. Tylko jak to zrobić ? W jaki sposób wybrać suknię ślubną ? Jakie suknie ślubne będą najlepsze dla danej kobiety ? Te i inne wątpliwości zostaną rozwiązane w tym poradniku.

Ślub i wesele

Pierwsze i najważniejsze co trzeba zrobić to wybór doskonałego salonu ślubnego. Ważne jest by osoby w nim pracujące miały pojęcie o sukniach ślubnych i pewne doświadczenie jeśli chodzi o dobór tak ważnej rzeczy jaką jest suknia ślubna. Proszę uważać na salony gdzie prawie wciska się klientowi coś co nie udało się sprzedać albo na czym najlepiej się zarabia. Dobór sukni ślubnej jest swego rodzaju procesem, w miłej, kameralnej atmosferze. W takim salonie powinnaś poczuć się wyjątkowo a już na pewno powinnaś być traktowana indywidualnie. Gdy już taki znajdziesz to przechodzimy do wyboru sukni ślubnej.

Suknie ślubne – rodzaje

Wyróżnia się 6 rodzajów w jakich występuje suknia ślubna :

 

1.   Klasyczny model sukni ślubnej

Suknia ślubna w klasycznym kroju posiada dopasowany stan oraz szeroką spódnicę. Jest ona oparta na halce. Gorset jest pozbawiony rękawów, jednak czasami zdarza się że dodaje się delikatne ramiączka. Suknie ślubne tego typu są bardzo popularne, ale nie są wskazane dla wszystkich. Na pewno nie mogą z niego skorzystać młode panny, które są niskiego wzrostu, krągłe i bez wyraźnie zarysowanej sylwetki.

 2.   Model Księżniczka

Kolejnym modelem sukni ślubnej jest księżniczka. Jak się już pewnie domyślasz krój tej sukni jest dopasowany do sylwetki, mocno rozszerzana u dołu. Szerokość można oczywiście odpowiednio dopasować wykorzystując halkę. Dopasowanie sukni ślubnej jest wykonane przy pomocy tzw. francuskich cięć, które biegną od góry do samego dołu. Ten model sukni ślubnej można polecić tym pannom młodym, które chcą wydłużyć sylwetkę oraz optycznie się wyszczuplić.

 3.   Model Empire

Tego typu suknia ślubna posiada odcięty stan pod biustem, natomiast spódnica jest wykonana z delikatnych tkanin. W rezultacie uzyskuje się efekt ‘lejącej się’ tkaniny. Odcięcie jako linia jest najczęściej bogato zdobiona dobraną pasmanterią. Ten model sukni ślubnej doskonale nadaje się dla kobiet niskich  oraz bez wyraźnego wcięcia w talii. Model ten doskonale wyszczupla i podwyższa sylwetkę.

To tyle jeśli chodzi o tą część poradnika. W kolejnej opiszę 3 inne modele w jakich występuje suknia ślubna.