Jak zaangażować mężczyznę do udziału w przygotowaniach ślubnych i weselnych?

Czerwiec 27, 2018 blog

Ślub oraz towarzyszące mu wesele to oczywiście wyjątkowe wydarzenia w naszym życiu. Nie ma co ukrywać tego, że najbardziej w organizację zaangażowane są tutaj kobiety, przyszłe panny młode, które chcą wszystko dopiąć na ostatni guzik. Zmysł estetyczny kobiety i potrzeba organizacji idealnej sprawia, że to właśnie panie przejmują na swoje barki większość obowiązków i mężczyznom najczęściej to na rękę.

Warto jednak przerzucić parę obowiązków na faceta, swojego przyszłego męża. Jakie prace można mu zaproponować, aby naprawdę był nimi zainteresowany?

Wybór samochodu na ślub

W większości przypadków wynajmujemy jakiś elegancki samochód, który dowiezie nas na ślub i na późniejsze wesele. Jest to wręcz idealne zadanie organizacyjne dla naszego narzeczonego. Wiadomo, że większość mężczyzn uwielbia motoryzację i możliwość wyszukania odpowiedniego samochodu sprawi im mnóstwo radości.

Warto na przykład poprosić swojego faceta o to, aby wybrał 3-4 najlepsze według niego oferty wynajmu samochodu. Później można już wspólnie pochylić nad tym głowę i wybrać coś najlepszego.

Usadzenie gości

Kobiety mogą mieć często problem z organizacją wesela pod kątem tego, jak usadzeni zostaną wszyscy goście. Jest to zadanie o tyle trudne, że często gośćmi są również osoby, z którymi na co dzień nie mamy zbyt mocnego kontaktu i nie do końca wiemy, jak najlepiej je usadzić przy stołach.

Mężczyźni mają dużo lepszy zmysł organizacyjny i na pewno świetnie poradzą sobie z tym zadaniem.

Organizacja transportu – jeśli jest potrzebny

Kolejne typowo męskie zadanie to zorganizowanie transportu dla gości. W wielu przypadkach oferujemy gościom, którzy przyjeżdżają z daleka, nocleg w pobliskim hotelu bezpośrednio po weselu. Jeśli od sali weselnej do hotelu jest spory kawałek, to trzeba zorganizować jakiś sensowny transport.

To kolejne ciekawe zadanie dla narzeczonego. Nie dość, że sprawi mu ono przyjemność, to jeszcze bardzo możliwe, że sporo na takim transporcie zaoszczędzicie. Nierzadko mężczyźni potrafią dogadać się z jakimś znajomym prowadzącym firmę transportową albo nawet poprosić znajomego o to, aby zajął się po weselu rozwożeniem gości.

Jak widać są zadania, które zachęcą mężczyzn do większej partycypacji w przygotowaniach do ślubu i wesela, a i jednocześnie sprawią im mnóstwo radości.