Jaki typ samochodu do ślubu ?

Sierpień 7, 2014 blog

W tym poradniku pomogę, albo podpowiem jaki typ samochodu wybrać do ślubu. Rodzajów i marek na rynku jest co nie miara, dlatego też wybór nie jest wcale taki prosty i na auto ślubne trzeba przeznaczyć chociaż chwilkę. Tym bardziej jeśli ulubiona marka nie ma takiego typu modelu jaki byśmy chcieli. Co wtedy ? Ale po kolei, zacznijmy od rodzajów aut ślubnych.

Na początek wymienię typy aut, jakie są do wyboru:

  •  Zabytkowe, stare auta
  • Najnowsze modele
  •  Limuzyny
  • Samochody sportowe
  •  Terenowe
  •  Inne – np TIR

Pierwsze w kolejności są zabytkowe auta. To fajny pomysł dla osób lubiących starą motoryzację i historie. Można pomyśleć o wynajęciu starego samochodu w stylu gangsterskim, to piękne i bardzo eleganckie auta. Innym pomysłem spośród aut starych są na przykład Warszawy albo Syrenki. Jeśli tylko będziesz chciał na pewno znajdziesz taki odnowiony i ślicznie pomalowany model.

Auto ślubne – limuzyna

Auto ślubne to również limuzyna. To chyba najpowszechniejsza grupa samochodów wybieranych do ślubu. Głównie ze względu na swoją elegancje, luksus, ale również gra tu ważną rolę ilość wolnego miejsca dla pasażerów. Dzięki temu jest gdzie zmieścić pannę młodą wraz z jej suknią ślubną.

Auto ślubne – sportowy gust

Przeciwieństwem aut luksusowych są samochody sportowe. Takie auto ślubne charakteryzuje jaskrawy kolor i agresywna sylwetka. Nadają one niesamowitego klimatu takiej uroczystości. Para młoda na pewno będzie się wyróżniała na tle samochodów cywilnych gości ślubnych. Do tego ryk silników często turbodoładowanych zwróci uwagę innych na takie auto ślubne. Z modeli które nadają się do ślubu jest Subaru Impreza WRX oraz Mitsubishi Lancer Evolution. Innego typu samochodami sportowymi są amerykańskie krążowniki szos z dużymi silnikami i szeroką maską. Modele takie jak Camaro czy Mustang na pewno zrobią furorę na ślubie. Pojawia się tylko pytanie czy takie samochody w ogóle ozdabiać. Moim zdaniem nie. Dekoracje ślubne tylko zepsują ich sylwetkę, ale to już tylko moje zdanie.

Ostatnią grupą są samochody terenowe. To też świetny pomysł na auto ślubne bo na pewno będzie w taki aucie dużo miejsca na suknię ślubną, a dzięki wielkości pojazdu para młoda będzie się wyróżniała na tle samochodów gości ślubnych.

Tak to mniej więcej wygląda jeśli chodzi o wybór typu samochodu. Markę możesz wybrać według swoich upodobań, bo każdy producent ma jakiś model z poszczególnych typów. Zatem wybór należy do Ciebie