Jakich prezentów ślubnych nie wypada dawać nowożeńcom?

Marzec 19, 2018 blog

Jakiś czas temu na łamach naszego serwisu ukazał się artykuł o tym, jakie prezenty ślubne byłby najodpowiedniejsze dla młodej pary. Tym razem przyjrzymy się zagadnieniu z nieco innego punktu widzenia, a mianowicie na jakie prezenty lepiej się nie decydować.

Przede wszystkim nie najlepszym pomysłem jest prezent w postaci szeroko rozumianego sprzętu AGD, choć jest to na swój sposób sprawa kontrowersyjna. Oczywiście, jeśli wiemy, że nowożeńcy są, dajmy na to, fanami kawy to ekspres może okazać się – wprost przeciwnie – świetnym pomysłem. Niemniej jednak jeśli mamy wątpliwości, lepiej zdecydować się na coś innego, gdyż takim prezentem zafundujemy jedynie dodatkowy przedmiot do kurzenia się. Już pomijając fakt, że inne podarunki tego rodzaju, jak frytkownica czy gofrownica mogłyby być odebrane jako nieco dziwne.

Niezbyt w dobrym guście jest również dawanie młodej parze niejako „z góry” prezentów w postaci artykułów dziecięcych. Jakkolwiek może to być pozytywnie odebrane przez małżonków, którzy już przed ślubem doczekali się pociechy, to w przypadku pary bezdzietnej może to wyglądać na niezbyt grzeczną sugestię. A tych ostatnich z pewnością nowożeńcy jeszcze zdążą się w tym temacie nasłuchać od najbliższej rodziny.

Powinniśmy również unikać wszelkiej maści „śmiesznych” czy „zabawnych” podarunków. Zawarcie związku małżeńskiego niekoniecznie jest okazją ku temu. Jeżeli chcemy rozbawić nowożeńców, lepiej zrobić to dobrze się bawiąc na weselu.