Kameralny ślub i kameralne wesele

Kwiecień 21, 2018 blog

Zwykle, kiedy przychodzi nam na myśl ślub lub wesele, to kojarzą się one z hucznymi przedsięwzięciami, w których udział bierze nie tylko rodzina, ale też przyjaciele i znajomi. Niektórzy jednak rozważają spędzenie tego wyjątkowego czasu w bardzo wąskim, kameralnym gronie, ale często mają różne wątpliwości do odbioru takiej decyzji przez innych.

Czy kameralna organizacja ślubu i wesela jest czymś złym? Absolutnie nie. Co więcej, takie zjawisko, stające się trendem wśród niektórych, zyskało nawet własne określenie – tak zwany „mikroślub”. Jak się jednak okazuje, nie znaczy to, że organizacja mniejszego ślubu i wesela jest szczególnie łatwiejsza czy tańsza – choć bez wątpienia nie uszczupli tak naszego portfela wesele na, dajmy na to, dwadzieścia osób niż sto.

Kameralny ślub oraz wesele mają sporo zalet, wynikających nie tylko z upodobań młodej pary do imprez tylko w gronie najbliższych. Przede wszystkim, możemy sobie pozwolić na większe pole manewru w organizacji – mniejsza liczba gości pozwala, przykładowo, bardziej zindywidualizować zaproszenia czy też przeznaczyć więcej pieniędzy na wybór lokalu. Organizując kameralne wesele nie musimy także ograniczać się tylko do oficjalnego obiadu czy innych „klasycznych” rozwiązań – możemy zorganizować coś, co będzie odwzorowaniem naszych upodobań.