Kim jest konsultant ślubny

Sierpień 18, 2013 blog

Wiele firm, które zajmują się organizacją ślubu, posiada w swojej ofercie pakiety przedślubne. Organizacja ślubu, to nie tylko wybór sukni ślubnej, przemierzenie i wybór obrączek, czy wynajęcie sali i zespołu muzycznego.

To ma być też czas dla nas, do jeszcze głębszego poznania własnego partnera, naszych potrzeb. To również wszystkie czynności, jakie musimy wykonać po weselu, takie jak zapłacenie wykonawcom. Zatem, jeżeli chcemy mieć gwarancję, że wszystko będzie dobrane i przypilnowane, to możemy to zrobić sami albo wynająć doradcę. Pakiety przedślubne albo pakiety całościowej usługi obejmują: indywidualne spotkania z dyplomowanym psychologiem, który pozwoli scalić uczucie między narzeczonymi, nauczy ich porozumiewać i rozwiązywać konflikty, wyrażać swoje pragnienia i emocje.

Ten etap jest bardzo ważny dla budowanie mocnej relacji opartej na zrozumieniu i miłości. Doradztwo ma służyć przede wszystkim tym osobom, które czują duży stres przedślubny, wątpliwości co do wybranki/ka, przyszłej rodziny, nie wiedzą jak się zachować i jak budować pozytywną relację. Kolejnym aspektem, jest realne, materialne przygotowanie i wybranie podwykonawców do ceremonii. Tutaj fachowa porada i znajomość rynku jest bardzo ważna.

Konsultant ślubny może również zaproponować atrakcje, które przemienią zwykłą uroczystość w niezapomnianą przygodę. Wszystko zależy od naszej wyobraźni, ale częstymi propozycjami są przelot helikopterem nad zebranymi gośćmi, lot balonem, korowód motocyklistów, sztuczne ognie, obecność chóru podczas ceremonii w kościele, możliwość zorganizowania ceremonii na plaży, czy pod wodą.