Kobiecy drink z whisky

Marzec 29, 2015 blog

Opowiedzieliśmy naszemu gospodarzowi o panice, w którą wpadła plażowiczka z powodu poczciwej chełbi. Uśmiał się do łez, a potem – znając koktajlowe hobby Maćka – zaproponował, że nauczy nas, jak przygotować drinka z whisky, który można wzbogacić nalewką z bursztynu.

Ladies Drink
Przeznaczeniem głównym tego koktajlu jest ponoć trafić w wyrafinowane gusta pań.
Składniki:
50 ml whisky typu blend (bardzo dobrze pasuje tu balantines)
pół łyżeczki likieru korzennego Anisette
3 krople nalewki z bursztynu
lód.

Sposób przygotowania:
Do szklanki typu oldfashioned wlewamy whisky, dodajemy likier oraz nalewkę, mieszamy i wrzucamy kilka kostek lodu.

Ten drink ma potwierdzać fakt, że kobiety lubią korzenne nuty nie mniej od panów, a drinki z whisky w takim wydaniu smakowym mogą stać się ulubioną pozycją pań na każdej imprezie. Skosztowaliśmy z Maćkiem drinków z whisky z nalewką bursztynową i choć początkowo nie byliśmy zachwyceni tym nieco jodowanym smakiem, po pewnym czasie doszliśmy jednak do wniosku, że jest to w sumie znakomite urozmaicenie dla popularnych nut owocowo – słodkich, które najczęściej preferują ci, co whisky piją niewiele.

Po przyjemnie spędzonej części wieczoru (na degustowaniu koktajli alkoholowych i win wytwarzanych przez naszego gospodarza), przyszła pora na mniej sympatyczną część dnia, a mianowicie na pakowanie się. Rankiem czekał nas wyjazd i powrót do domu. A tam z kolei czekała stęskniona za nami rodzinka i moja Ewka.