Konsultant ślubny – czy warto skorzystać z jego pomocy?

Lipiec 15, 2018 blog

Zorganizowanie ślubu oraz wesela to ogromne wyzwanie logistyczne. Jest to wyjątkowy dzień w naszym życiu i chcemy, aby przebiegał on perfekcyjnie, czego efektem jest stres, bieganina i poświęcanie każdej wolnej chwili na przygotowania jeszcze na długie miesiące przed samym terminem.

Wszystkimi tymi sprawami może zająć się jednak konsultant ślubny i wręcz naturalne wydaje się, że jego usługi dedykowane są osobom zabieganym, które z racji obowiązków nie będą w stanie zająć się wszystkim samodzielnie. Tak jednak wcale nie musi być. Nie każdy ma zmysł strategicznego planowania, a do tego niestety samodzielne przygotowywanie prawie zawsze przynosi nam niespodziewane wydatki finansowe, co staje się ogromnym obciążeniem. Przy wydawaniu kilkudziesięciu tysięcy złotych na ślub każdy tysiąc do przodu jest problematyczny. Konsultant ślubny będzie musiał natomiast trzymać się konkretnego budżetu.

Wbrew pozorom z konsultantem może być taniej

Pierwsza zaleta usług konsultanta ślubnego wyszła sama z siebie. Określamy po prostu budżet organizacji, na który możemy sobie pozwolić i osoba zajmująca się planowaniem po prostu nie będzie mogła go przekroczyć.

Wbrew pozorom jednak, choć usługi samego konsultanta mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych, to w ogólnym rozrachunku może być taniej. Pamiętajmy o tym, że są to osoby zawodowo zajmujące się weselami, które nierzadko współpracują z hotelami, firmami cateringowymi, przewoźnikami zajmującymi się transportem gości czy nawet z zespołami muzycznymi. W efekcie mogą oni utargować naprawdę atrakcyjną cenę, której sami byśmy na pewno nie osiągnęli.

Wspaniały catering na wesele

Skoro wspomnieliśmy już o cateringu, to jest to kolejna zaleta skorzystania z usług konsultanta. Jest to osoba bardzo doświadczona w swojej pracy, która będzie w stanie idealnie dopasować menu do stylu danego wesela oraz do potrzeb samych gości. Świetnie skomponowane menu zostanie do tego zrealizowane przez dobre firmy cateringowe, do których konsultant ma zaufanie. Wspaniałą kompozycję smaków na weselu mamy więc gwarantowaną.

Styl idealnie dopasowany do potrzeb

Najczęściej chcemy swoje wesele zorganizować w konkretnym stylu i tutaj zaczynają się problemy. Z naturalnych względów nie mamy doświadczenia, a więc mnóstwo czasu spędzimy na wertowaniu katalogów, radzeniu się u znajomych, wertowaniu sklepów i szukaniu innego rodzaju wsparcia. Konsultant ślubny sam zajmie się organizacją wesela w takim stylu, jaki sobie zażyczymy i możemy mieć pewność, że będzie perfekcyjnie.