Kwestia ślubnych gości i świadków

Styczeń 3, 2013 blog  Brak komentarzy

Z kwestią ślubnych gości i wyborem świadków różnie to bywa. Zaraz po ustaleniu daty ślubu i jego szczegółów zastanawiamy się nad budżetem ślubu ale żeby przejść do konkretów musimy tak naprawdę skupić się na tym na ile osób planujemy ślub i kim będą nasi owi gości. Częstym problem jest również wybór świadków. Dlatego w niniejszym artykule prezentujemy Wam sugestie odnośnie wyboru gości weselnych i świadków.

Przed utworzeniem listy gości weselnych , powinnyśmy zastanowić się kogo tak naprawdę chcemy widzieć na naszym ślubie. Najpierw wybieramy te najważniejsze osoby w naszym życiu. Nie warto zapraszać gości tylko dlatego że ktoś kiedyś zaprosił nas, jeśli z jakiś względów czujemy że nie chcemy tej osoby na naszym przyjęciu to zachowajmy zdrowy rozsądek i zrezygnujemy z jej zaproszenia. Ponadto jeśli nie mamy na ten cel zbyt wiele pieniędzy to nie przesadzajmy z dużą ilością gości , ponieważ są to dodatkowe koszta. Doskonale sprawdza się również stworzenie dodatkowej listy rezerwowej gości, jeśli nie jesteśmy pewni co do zaproszenia danej osoby na wesele to umieszczamy ją na takiej liście i wracamy do niej tuż po zakończeniu tworzenie całej listy gości.

Co do wyboru świadków , najczęściej pan młody wybiera brata a panna młoda siostrę ,jednakże powszechnie troszkę odchodzi się od tej zasady i młodzie wybierają swoich znajomych i przyjaciół. Warto wziąć pod uwagę fakt,że świadek ma bardzo odpowiedzialną funkcję , powinna być to osoba dobrze zorganizowana , a przede wszystkim bliska sercu nowożeńców . Dobrze by było aby była to osoba , która mieszka nie daleko nas ,z którą mamy na co dzień bliski kontakt i może nam od początku do końca przy organizacji zarówno ślubu jak i przyjęcia weselnego. Warto mieć zawsze pod ręką kogoś zaufanego, dobrze zorganizowano , który będzie w stanie dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Zostaw komentarz