„Miodowy miesiąc” po ślubie

Luty 18, 2013 blog  Brak komentarzy

Tak zwany miodowy miesiąc to nic innego jak wakacje nowożeńców czy też podroż poślubna.  Miodowy miesiąc jest również oznaką beztroskiego okresu bez zmartwień, tak, więc nie koniecznie musi być utożsamiany z wyjazdem młodej pary.   Powszechnie coraz więcej par decyduje się na miodowy miesiąc, z tymże nowożeńcy nie zawsze wyjeżdżają na cały pełen miesiąc tylko kilka dni, czy też tygodni, jednakże najczęściej są to dwa tygodnie. Nie wszystkie pary wyjeżdżają od razu, swój tzw. Miodowy miesiąc przekładają na później, kiedy np. będzie lepsza pogoda, czy też akurat w tym czasie będą mieli upragniony urlop.

 Miodowy miesiąc ma za zadanie utrzymać aurę miłości w powietrzu, która jest między nowożeńcami. To czas, kiedy oboje partnerów zbliża się do siebie jeszcze bardziej. Tak jak pisałam na samym początku nie koniecznie musi być to podroż poślubna. Dla wielu miodowym miesiącem, jest po prostu ich pierwszy miesiąc po ślubie. Kiedy jeszcze wszystko jest świeże i małżonkowie cieszą się każdą spędzoną ze sobą chwilą. W końcu weszli w nowy etap życia, zostali połączeni sakramentem małżeństwa. Od tej chwili wiele rzeczy w ich życiu przejdzie przemianę. Chcąc czy nie chcąc będą dzielić swoje życie na pół. Nawet, jeśli już przed ślubem mieszkaliśmy ze swoim parterem, dzieliliśmy z nim całe swoje życie, to po ślubie przechodzimy w inny stan, to niezwykły moment w życiu nowożeńców, który każdy przezywa indywidualnie na swój sposób. Warto właśnie w tym pierwszym miesiącu nowego życia, wybrać się ze swoją drugą połową w podróż, chociażby po to by zacieśnić między sobą  więzi i od relaksować się, gdyż nie, kiedy przygotowania przedślubne wywołują dużo stresu i napięcia.  Nie zawsze jednak możemy wyjechać, w takim przypadku warto odłożyć taki wyjazd na przyszłość, kiedy będziemy mieli  możliwość wyjazdu.

Wspólnie spędzone chwile we dwoje ze swoją drugą połową, nie wymagają specjalnego wyjazdu.  Mile spędzić czas można na miejscu, wystarczy trochę chęci i kreatywności ze strony obojga partnerów.  Na początku okresu poślubnego świat widziany jest przez różowe okulary, w powietrzu zauważalna jest obecność wyjątkowego stanu miłości. Warto zadbać o to, aby każdy kolejny rok małżeństwa był równie dobrze jak udany miodowy miesiąc.

Zostaw komentarz