Muzyka na wesele – oferta DJ-a czy zespołu?

Listopad 2, 2015 blog

Osoby, które przynajmniej raz w życiu były na weselu, zgodzą się ze stwierdzeniem, że muzyka odgrywa znaczącą rolę. To ona bardzo często wyznacza charakter imprezy oraz stopień zadowolenia gości. Para młoda powinna być tego świadoma, decydując się na korzystanie z oferty osób zajmujących się profesjonalnym zapewnianiem odpowiedniego tła muzycznego.
Obecnie konkurują ze sobą przede wszystkim dwa rozwiązania, jakimi są DJ oraz zespół. Wybór tego, który zapewni maksymalne zadowolenie, zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest muzyka na wesele, jaką przede wszystkim jesteśmy zainteresowani. Zespół skupia się na przedstawianiu własnego wykonania piosenek tradycyjnych, znanych przede wszystkim starszym pokoleniom. Oczywiście, nie brakuje w jego repertuarze także piosenek lubianych przez osoby młodsze, jednak stanowią one zaledwie niewielki jego procent. Inaczej przedstawia się natomiastmuzyka na wesele oferowana przez DJ-a, w którego repertuarze może znaleźć się dowolna piosenka, która tylko marzy się parze młodej. Właśnie dlatego podczas wesel z udziałem DJ-a bawi się zdecydowanie więcej osób – grane utwory są bliskie sercu zarówno rówieśnikom pary młodej, jak i osobom starszym.
Muzyka oferowana przez zespół z reguły grana jest na żywo. Niestety, nie zawsze odbierana jest ona pozytywnie przez gości weselnych, podczas gdy piosenki DJ-a grane są w wersji oryginalnej lub takiej, jakiej zażyczyła sobie para młoda – w ten sposób można uniknąć niezbyt atrakcyjnych niespodzianek, co dodatkowo wpływa na zadowolenie uczestników wesela i dobrą zabawę.