Na jaki fason sukni ślubnej się zdecydować?

Sierpień 5, 2018 blog

Odpowiedni fason sukni ślubnej jest jej istotnym aspektem z wielu powodów. Pozwala on nie tylko dopełnić całości kreacji ślubnej, ale również zaznaczyć sylwetkę oraz sprawia, że suknia jest jednocześnie komfortowa, jak również świetnie się prezentuje na pannie młodej. Dzisiaj przyjrzymy się kilku najpopularniejszym fasonom i wskażemy, dla kogo i w jakich kreacjach mogą się sprawić najlepiej.

Suknie wiązane na szyi

Suknie ślubne z wiązaniem na szyi są specyficznym fasonem, ale pozwalającym na podkreślenie rysów twarzy panny młodej przy zmniejszonym zaznaczaniem pozostałych części ciała. Pozwalają również zwrócić uwagę na ramiona – jest to zatem idealne rozwiązanie przede wszystkim dla szczególnie szczupłych kobiet.

Klasyczna suknia

Pod przymiotnikiem „klasyczna” rozumiemy suknię „zawieszaną” na ramionach panny młodej w taki sposób, że suknia przypomina nieco swoim kształtem literę A. Fason ten jest uniwersalny, pasujący do niemal każdej sylwetki i kreacji – stąd też wynika jego spora popularność wśród kobiet i nie tylko w zakresie sukni ślubnych.  Taka klasyczna suknia przede wszystkim zwraca uwagę na talię.

Suknia w stylu empire

Suknia w stylu empire odznacza się przede wszystkim unikatową elegancją. Wykorzystanie w tych sukniach gorsetu pozwala wyszczuplić sylwetkę, jak również sprawić wizualne wrażenie, że kobieta wydaje się odrobinę wyższa.