Na jakie obrączki ślubne się zdecydować?

Listopad 26, 2016 blog

Obrączki, w takiej czy innej postaci, stanowią w tradycji wielu kultur i narodowości symbol zawarcia związku małżeńskiego. Oznaczają one przede wszystkim miłość i wierność – nie bez powodu obrączki często przedstawiane są, przykładowo w katalogach jubilerskich, jako przecinające się pierścienie.

Z racji swojego znaczenia, wybór obrączek stanowi dla wielu niemały problem w kwestii wyboru tychże – czy zdecydować się na minimalistyczne i eleganckie obrączki czy też wybrać coś z ozdobami. Bez względu na to jaką decyzję podejmiemy, musimy pamiętać, że obrączkę będziemy nosili ze sobą przez lata – ważna jest nie tylko estetyka, ale również ich jakość oraz komfort; trudno sobie wyobrazić ciągłe trzymanie na palcu obrączki, która nas uwiera, uciska czy w znaczący sposób odbiega od codziennego stroju, pomijając już fakt, że w dwóch pierwszych przypadkach może to być zwyczajnie niebezpieczne.

Wszelkiej maści producenci opisywanego rodzaju biżuterii często kuszą dzisiaj nowymi, niekiedy bardzo awangardowymi propozycjami, które znajdują sobie całkiem sporo zainteresowanych, niemniej wciąż dominują wspomniane wcześniej klasyczne, proste wersje. Nie należy też opacznie rozumieć „upiększonych” obrączek – wykonywane na nich wzory czy inne dodatki są z reguły bardzo subtelne, nierzadko w postaci jedynie delikatnych, czasami ledwo zauważalnych linii bądź kształtów. Można też natrafić na symboliczne, niewielkie zdobienia z kamieni szlachetnych.

Do dyspozycji klienta oddano również szereg różnych materiałów, z jakich mogą być wykonane obrączki – od cieszącego się wciąż dużą popularnością złota, choć co ciekawe nie zawsze występującego w swoim naturalnym kolorze; ze względu na swój wyrafinowany charakter, coraz częściej można również natrafić na obrączki z białego złota, niemniej potrafią one być znacznie droższe od „zwykłych” odpowiedników, nawet przy niekoniecznie większej próbie. Klienci chętnie sięgają także po obrączki wykonane z takich materiałów jak platyna, srebro czy nawet tytan – wiele salonów jubilerskich posiada je w swojej ofercie i potrafią one być równie efektowne i gustowne jak te wykonane ze złota, gdyż tak naprawdę wszystko zależy od kunsztu producenta, zaś metal z jakiego zostanie wykonana obrączka to często kwestia upodobań samych państwa młodych.