Niezbędne dekoracje ślubne

Luty 1, 2014 blog

Dekoracje ślubne są bezsprzecznie najistotniejszym z elementów tej uroczystości. Pomieszczenia, jak i samochód czy kwiaty w wiązankach powinny być po prostu wspaniałe. To kluczowy dzień w życiu wszystkich, dlatego dekoracje również powinny być naj… lepsze, najpiękniejsze. Obok eleganckich ubrań gości ślubnych i weselnych to dekoracje będą komponować podniosłą atmosferę i nadawać wyjątkowego, ślubnego charakteru. One też odegrają ważną rolę bo dzięki profesjonalnemu przygotowaniu sprawią że goście będą się czuli naturalnie a przy tym szykownie. Dlatego warto poświęcić im odrobinę czasu, usiąść i zastanowić się, zebrać myśli również od koleżanek i kolegów i rodziny.

Nade wszystko należy dekoracje przemyśleć i przygotować, zarówno pod względem wizualnym, zabarwienia jak i kosztów. Nie wolno zrezygnować z tego elementu, ponieważ odgrywa zbyt dużą rolę. Dowolne elementy dekoracji w tym dniu powinny komponować spójną całość pod względem barwy, wykorzystanych materiałów i kwiatów. To wszystko powinno być też dostosowane do wnętrza kościoła i sali weselnej oraz urody Państwa Młodych.

Na dekoracje ślubną składa się:

  • dekoracja samochodu młodych, rodziców oraz gości podążających na przyjęcie weselne
  • wystrój kościoła – ławek, krzeseł młodych oraz ołtarza
  • koszyczki do obsypywania Pary Młodej zaraz po wyjściu z kościoła, czy USC ( nie zawsze jest to ryż , zdarza się że są to płatki kwiatów w trafnym kolorze pasującym do całej oprawy)
  • wiązanka Panny Młodej oraz bukiet świadkowej
  • balony lub gołębie wypuszczane przed kościołem
  • dekoracje weselne – sala weselna (dekoracje talerzy i sztućców, , dekoracje sufitu tkaninami lub balonami, dekoracje kieliszków, kwiaty w wazonikach, dekoracje butelek z alkoholem, prezenciki dla gości, winietki, karty menu, zawieszki lub naklejki na wódkę, świeczniki, serwetki, serwety księga gości, dekoracje tortu weselnego itp.).
  • przypinka do butonierki dla Pana Młodego , jego świadka oraz ojców Pary Młodej, ( czasami młodzi decydują się też na drobne dodatki dla mam Młodej Pary)

Dekoracje ślubne to bardzo szeroki temat, można by ich tu wymienić wiele, a wszystko zależy od Waszej pomysłowości i kreatywności. Tak naprawdę każdy element może zagrać rolę dekoracyjną w tym dniu, ale to które z nich wybierzecie to znów Wasza decyzja. Inaczej będą wyglądały dekoracje na wielkie 500 osobowe imprezy w wynajętych dworkach czy ogrodach a inaczej na kameralnej kolacji z najbliższymi w ulubionej restauracji.

Nie ma ustalonego minimum dekoracyjnego, które trzeba wybrać. Jednak są elementy, które muszą się pojawić w dniu ślubu. Mowa tu o wiązance Panny Młodej i przypince do butonierki Pana Młodego. To jest niezbędne minimum. Ale warto by każda przestrzeń w której znajdą się młodzi miała choć troszkę wyjątkowy charakter czyli : kościół, samochód, sala weselna. Oczywiście im mniej będzie dekoracji tym łatwiej będzie wszystko do siebie dopasować, ale też mniejszy będzie efekt , a wszystkim zależy by ten dzień był wyjątkowy. Dlatego warto poświęcić czas i pieniądze by przygotować uroczystość tak jak sobie ją wymarzyliście.

Zwykle najtrudniejsze są początki. Pomysł na to jak ma wyglądać ogólnie uroczystość – to przychodzi najtrudniej. Najpierw należy podjąć decyzję co do tego jaka ma być użyta kolorystyka, materiały, oraz jaki temat i stylizacja. Mając ogólny zarys będziecie mogli skupić się na szczegółach dekoracyjnych. Przyjmujemy tu zasadę od ogółu do szczegółu. Po wybraniu i rezerwacji kościoła i sali weselnej przychodzi czas na ich wystrój. Zastanówcie się jak możecie oba wnętrza zgrać ze sobą pod względem kolorystyki tak by uzyskać spójną całość. Nie można pozwolić by dekoracje ślubne były różne stylizacyjnie i kolorystycznie, w przeciwnym wypadku zrobi się z tego „kolorowy jarmark”…