Nowe trendy w organizacji wesela

Marzec 19, 2014 blog

Dzisiaj niemal każda para marzy o ślubie jak z bajki. Państwo młodzi wymyślają coraz oryginalniejsze pomysły, chcąc zaskoczyć swoich gości. Przecież każdy chciałby, aby jego wesele było naprawdę wyjątkowe. Firmy działające w branży ślubnej również muszą dostosować się do nowych wymagań klientów, proponując im coraz to nowsze pomysły, rozwiązania.

Nowe tradycje weselne

Obsypanie Młodej Pary ryżem przeszło już raczej do historii. Dzisiaj wychodzący z kościoła małżonkowie wolą być obsypani płatkami róż, bądź chcą by wypuścić w ich kierunku bańki mydlane, czy gołębie. Podczas przyjęcia pojawiają się natomiast takie atrakcje jak pokaz sztucznych ognii, pokaz laserów, taniec z ogniem, pokaz tańca wykonany przez profesjonalnych tancerzy, pokaz barmański, rzeźba lodowa, alkoholowa fontanna, zainscenizowane może zostać porwanie Panny Młodej przez rycerzy i wiele innych. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek i nie przesadzić w ilości przygotowanych atrakcji. Można zastanowić się też, jaka rozrywka najlepiej wpisze się w charakter i całość oprawy ślubu.

Wspomnienia na lata, czyli fotografia ślubna

Także tradycyjna fotografia ślubna przestała być atrakcyjna w dzisiejszych czasach. Coraz mniej par decyduje się na sesję w salonie fotograficznym. Zamiast tego Państwo Młodzi wybierają plener, a zdjęcia muszą mieć swój wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. Niektórzy preferują romantyczne krajobrazy i decydują się na sejsę na plaży, nad brzegiem jeziora, wśród łanów zbóż, w ogrodzie botanicznym, czy na tle zabytkowego pałacu. Inni wolą bardziej nietypowe miejsca: basen, stadion sportowy, kopalnię, starą fabrykę, kasyno, zoo, czy dworzec.

Dorożka czy limuzyna?

Pozostaje jeszcze samochód do ślubu – element, który także uległ zmianie. Często Młoda Para, zamiast zwyczajnego eleganckiego samochodu, wybiera limuzyne, dorożkę, karetę, motor, a nawet helikopter, czy balon. Zależy to w dużej mierze od możliwości finansowych. Warto jednak wziąć pod uwagę wygodę, szczególnie ważna kwestia zwłaszcza, gdy suknia Panny Młodej zajmuje dużo miejsca. Ale także trzeba pamiętać o gościach weselnych, gdyż w przypadku przylotu balonem goście weselni mogą być skazani na zbyt długie oczekiwanie na Młodą Parę i rozpoczęcie ucztowania.Pamiętajmy też, by nie przesadzić w ilości atrakcji i by nie przyćmiły one tego, co w dniu ślubu najważniejsze – młodych małżonków i ich decyzji o rozpoczęciu nowej, wspólnej drogi. Jeśli dla Pana Młodego najważniejsza jest jego przyszła żona, a dla Pani Młodej przyszły mąż, ceremonia z całą pewnością będzie dniem szczególnym, niezależnie od fruwających motyli, pokazu sztucznych ogni i przelotu balonem.