Obniżamy koszty wesela

Sierpień 25, 2018 blog

Wesele, jakkolwiek jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu chyba każdego człowieka, potrafi być jednocześnie znaczącym wydatkiem. I tak samo, jakkolwiek należy zadbać, aby było to wydarzenie niezapomniane zarówno dla nowożeńców, jak również ich gości, warto poczynić nieco starań, aby uszczuplić niektóre koszty bez spadku jakości całego przedsięwzięcia.

Jak, gdzie i kiedy?

Zaoszczędzić możemy już na etapie wyboru terminu ślubu i wesela. Jeżeli nie czujemy potrzeby, aby się śpieszyć z całym przedsięwzięciem możemy zdecydować się na niezbyt popularne wśród nowożeńców terminy, aby otrzymać od wynajmujących lokale zniżkę lub po prostu lepszą cenę. Pomijając już fakt, że w takich „nieślubnych” okresach łatwiej będzie nam znaleźć jakąkolwiek ofertę z wolnymi terminami.

Suknia i garnitur

Zaoszczędzić możemy też trochę na swoim wystroju. Jako panna młoda lub pan młody możemy, zamiast decydować się na szczególnie drogą suknię ślubną, taką wypożyczyć – zwłaszcza, że najprawdopodobniej nie przyjdzie nam korzystać z niej po raz wtóry. Możemy również w ogóle zrezygnować z przesadnej elegancji i zdecydować się na ubiór bardziej z gatunku „smart casual” niż ściśle ślubno – weselny.