Obuwie na ślub

Grudzień 20, 2017 blog

Obuwie ślubne, jeśli chodzi o strój panny młodej, jest tak samo ważnym jego elementem jak suknia czy biżuteria. Kobieta musi czuć się w obuwiu ślubnym nie tylko wyjątkowo, ale również komfortowo, już nie wspominając o tym, że buty powinny pasować do całego stroju stylistyką i kolorystycznie.

Wybór obuwia na ślub nie jest wcale prostym przedsięwzięciem i należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Przy wyborze obuwia, nie tylko w przypadku pań i nie tylko obuwia ślubnego, często kupujący kieruje się odczuciami estetycznymi a wygoda i komfort ich noszenia są spychane na dalszy plan. Bardzo łatwo ulec temu sposobowi myślenia w szczególności przy obuwiu ślubnym, jak też przeznaczonemu na inne specjalne okazje, wychodząc z przekonaniem „przecież i tak to na jeden, no, góra kilka razy”. Myślenie tego rodzaju szybko okazuje się jednak zgubne, gdyż, przykładowo, w przypadku obuwia ślubnego będziemy nosić je prawdopodobnie nie tylko podczas samej uroczystości ślubu, ale również podczas wesela.

Można jednak łatwo uniknąć katastrofy pamiętając o kilku podstawowych sprawach. Przede wszystkim, do wyboru obuwia ślubnego należy zabrać się odpowiednio wcześniej. Buty muszą również zostać kupione odpowiednio wcześniej, aby panna młoda miała okazję je „rozchodzić”. Jeśli chodzi o materiał, to najlepiej zdecydować się na sztuczny materiał, jak atłas albo satyna – buty ze skóry podczas, gdy są wygodne i dobrze się prezentują, to należy pamiętać, że się rozciągają – choć oczywiście wszystko zależy od nas. Buty muszą również być dopasowane kolorystycznie do sukni i dodatków.