Oprawa muzyczna na wesele – jak znaleźć idealny zespół?

Październik 8, 2014 blog

Za udaną zabawę na weselu w dużej mierze odpowiada wybrany zespół. To właśnie oprawa muzyczna odgrywa bowiem największą rolę w całokształcie atmosfery panującej na sali. Można obyć się bez wielu rzeczy, ale muzyka to muzyka. Dlatego też dokonywanie tego wyboru bardzo często trwa tygodniami, podczas których para narzeczonych intensywnie przesłuchuje różne płyty demo, poszukując takiej propozycji, która na pewno będzie idealnym rozwiązaniem na ich uroczystość. Aby dokonać właściwego wyboru konieczne jest jednak przeanalizowanie grupy zaproszonych gości, ich przedziału wiekowego i gustu muzycznego, aby w miarę możliwości dostosować rodzaj zabawy do wszystkich zgromadzonych, umożliwiając im tym samym wspólne dzielenie radości i niezapomniana rozrywkę.

 

Orkiestra a zespól

 

Bardzo popularne w ostatnich latach stało się zamawianie na wesele orkiestry, jednak wiąże się to nie tylko ze zdecydowanie wyższymi kosztami, ale również z ograniczeniem możliwości muzycznych i ukierunkowaniem na zupełnie odmienne dźwięki, niż w przypadku zespołu muzycznego, czy też takiego specjalisty jak dj na wesele. Ten ostatni zdecydowanie zdominował panującą ostatnio modę weselną, zwłaszcza jeśli z góry występuje w duecie z osobą nieprzeciętnie rozkręcającą zabawę, jaką jest wodzirej na wesele. Dzięki takim rozwiązaniom zabawy weselne przybierają zupełnie inną formę, a zebrani goście są aktywizowani do wspólnej zabawy, gier i konkursów, umilających czas spędzany na weselu.

 

Dokonanie wyboru

 

Wybierając zespół młodzi ludzie bardzo często kierują się własnymi preferencjami, niejednokrotnie decydując się na dość kontrowersyjne rozwiązania. Tymczasem bardzo istotne jest dostosowanie wyboru nie tylko muzyków, ale również utworów w taki sposób, aby trafić w gusta wszystkich zebranych gości, przynajmniej w jakimś niewielkim procencie, umilając im zabawę. Właściwy wybór to najczęściej ten, który nie budzi żadnych, nawet najmniejeszych wątpliwości i sprawia, że oboje przyszli małżonkowie jednoznacznie określają go jako najlepszy.