planowanie ślubu

Sierpień 18, 2013 blog

Na pewno, planując ślub i wesele, zastanawiamy się, gdzie je, urządzimy. Wybór miejsca jest bardzo ważny, jeżeli nie, decydujący. Coraz bardziej popularne jest wesele w plenerze. Kiedy termin ślubu przypada na jeden z cieplejszych miesięcy, a najlepiej maj, czerwiec, sierpień, to możemy pokusić się na zaaranżowanie przyjęcia na wolnym powietrzu. Wesele w plenerze jest naprawdę pięknym przeżyciem. Ważny jest dobór miejsca, tak aby nie było ono utrudnieniem dla gości.

Przy wybieraniu odpowiedniego miejsca, zwróćmy uwagę na to czy jest jak dojechać, szczególnie dużymi autami usługodawców, czy nie mamy za daleko. Bo choć wesela w plenerze są niezwykle malownicze i pełne uroku, to często okazuje się, iż w związku ze zorganizowaniem takiego typu przyjęcia, przygotowań jest więcej niż nam się wydawało.

Z tym musimy się liczyć, wesele w plenerze, wymaga od nas większego zaangażowania. Nie tyle na tle współpracy z wieloma usługodawcami, lecz również od strony logistycznej. Koniecznie musimy zapewnić zadaszenie, najpiękniejsze są białe, delikatne namioty, udekorowane liliami i storczykami. Do tego rozstawione czary bądź misy, wypełnione zapachowym suszem, bądź perfumowana wodą, która w razie upału nawilży powietrze.

Wesele w plenerze, niewątpliwie daje nam wiele możliwości, stworzenia niebanalnego klimatu przyjęcia. Możemy tak zaaranżować ułożenie miejsc, żeby były zwrócone na przykład na morze, na góry, czy w kierunku zachodu, aby wspólnie podziwiać zachód słońca. Zatem jeżeli jeszcze wahamy się nad wyborem miejsca, to przemyślmy, czy nie chcemy spędzić wesela właśnie w takim sposób.