Prezenty ślubne, których nie da się zapomnieć…

Lipiec 29, 2015 blog

Dawno już w niepamięć odeszły czasy, kiedy za najlepszy prezent ślubny uważano rozmaite przydatne w gospodarstwie domowym przedmioty w rodzaju kompletów garnków, pościeli, serwisów stołowych czy innych utensyliów podobnego typu. Dziś wybierając prezent na ślub wypada wykazać się nie tylko kreatywnością i pomysłowością, ale przede wszystkim sprawić, żeby na długo zapadł on w pamięć obdarowanej młodej parze. Wbrew pozorom nie jest to zadanie przerastające nasze możliwości, bo jeśli brak nam pomysłów, zawsze możemy skorzystać z Internetu i tam poszukać inspiracji lub nawet konkretnych propozycji na oryginalny, niepowtarzalny prezent ślubny.

Co i gdzie wybierać?

Przedmioty, choćby najbardziej wartościowe, potrafią ulec zniszczeniu albo wychodzą z mody i zamiast stanowić źródło pięknych wspomnień związanych z najważniejszym dniem w życiu, są tylko wątpliwą ozdobą naszych półek lub zbierają kurz w piwnicy. Istnieje jednak taka kategoria prezentów, które zawsze będą wyjątkowe, unikalne i nigdy nie staną się niepotrzebnym balastem – to wspomnienia radosnych chwil przeżytych razem z ukochaną osobą.

Nie możemy wprawdzie obdarować nikogo wspomnieniami, możemy jednak sprawić, że młoda para będzie miała okazję spędzić razem niezapomniane chwile – wystarczy odwiedzić na przykład portal wyjatkowyprezent.pl (link do strony z prezentami ślubnymi) i poszukać prezentu dopasowanego do temperamentu, zainteresowań i upodobań młodej pary.

Dla każdego coś miłego

Jeśli na przykład nowożeńcy to osoby lubiące ekstremalne przeżycia i buzującą w żyłach adrenalinę, doskonałym pomysłem może być na przykład skok spadochronowy oddany razem, skok na bungee albo spływ pontonowy (rafting) przełomem Dunajca. Dla tych, którzy chcieliby (dosłownie) zasmakować czegoś absolutnie wyjątkowego, nie mają lęku wysokości i lubią spędzać czas w towarzystwie osób o równie nietuzinkowych upodobaniach, ciekawym prezentem będzie kolacja spożywana na wysokości kilkudziesięciu metrów nad ziemią, na specjalnie do tego celu przystosowanej platformie unoszonej przez dźwig.

Z uwagi na to, że zawarcie sakramentalnego związku jest też związane ze sporą ilością stresu, dobrym pomysłem na prezent na ślub dla nowożeńców może okazać się kilka dni spędzonych z dala od zgiełku miasta, w otoczeniu pięknej przyrody i wyłącznie we własnym towarzystwie – romantyczny weekend w urokliwym Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, wizyta w podwrocławskiej winnicy połączona z noclegiem i degustacją produkowanych tam win czy dzień spędzony na solemaranie na Zalewie Zegrzyńskim to tylko niektóre spośród opcji dostępnych w portalu wyjatkowyprezent.pl.

Prezent na każdą okazję

Ślub to oczywiście jedno z najważniejszych i najradośniejszych przeżyć dla każdego człowieka, ale nie znaczy to wcale, że wyjątkowe prezenty powinniśmy dawać wyłącznie młodym małżonkom. Również rocznica ślubu, imieniny, urodziny czy w zasadzie każda inna okazja to doskonały pretekst do tego, by podarować naszym najbliższym coś, o czym opowiadać i wspominać będą mogli z uśmiechem do końca swego życia.

Nie ma zresztą lepszego sposobu na upamiętnienie jakiejś szczególnej okazji, niż zapewnienie temu wydarzeniu odpowiedniej oprawy – w końcu nie każdy może się pochwalić na przykład tym, że oświadczył się i został przyjęty podczas lotu balonem nad Tatrami albo w trakcie rejsu rzecznymi kanałami po Wrocławiu.

Pamiętajmy również, że dobry prezent to taki, który cieszy przede wszystkim osobę nim obdarowaną. Zanim więc zdecydujemy się kupić nowożeńcom kolejny niepotrzebny im do niczego przedmiot zastanówmy się, czy ciekawszą i lepszą opcją nie będzie podarunek w postaci niezapomnianego przeżycia…