Przygotowania do ślubu i wesela

Lipiec 7, 2014 blog

Zanim zaczniesz właściwe przygotowania ślubne powinieneś wykonać kilka innych rzeczy, bez których kolejne kroki mogą być skazane na niepowodzenie. Od czego zacząć ? Otóż w kilku słowach przedstawię tu klika pierwszych rzeczy które należy zrobić jeśli chodzi o proces jakim są  – przygotowania ślub.

Przede wszystkim wybierz kościół. To gdzie będziesz brał ślub zależy od wielu rzeczy często osobistych. W rachubę wchodzą elementy takie jak:

  • Odległość
  • Sentyment do parafii
  • Wygląd budynku
  •  Wnętrze kościoła

przygotowania ślub

Jeśli już zdecydujesz się na konkretny to udajcie się oboje do księdza aby umówić się na termin ślubu i ewentualnie już zarezerwować. Możecie również dowiedzieć się jakie dokumenty są potrzebne do przeprowadzenia ślubu. Zaznaczam, że do dostarczenia jest trochę papierów, więc proszę się nie zrażać.

Kolejnym istotnym elementem jeśli chodzi o przygotowania ślubne jest sala weselna. Obecnie możliwość wyboru sali weselnej jest na prawdę duża. Lokal na wesele również wybierasz w zależności od tego czego potrzebujesz. Na pewno ważnymi elementami będą:

  • Wygląd zewnętrzny i wewnętrzny lokalu
  • Powierzchnia i pojemność gości
  • Cena
  • Odległość i położenie

Dekoracje, kwiaty, design – AZEA

Pozostałe sprawy są mniej istotne, a o konkretnych tematach jakie trzeba poruszyć na spotkaniu na sali weselnej jest osobny poradnik. Po wybraniu sali weselnej należy się umówić na spotkanie. Poza podstawowymi pytaniami można się dowiedzieć o wolne terminy, a jeżeli są wolne to zarezerwować dogodny dla Was ( Przygotowania ślub ). Spotkania na sali weselnej będą jeszcze przynajmniej jedno czy dwa.

Ostatnią z trzech najważniejszych rzeczy jakie trzeba zrobić przed ślubem i weselem to wybór kapeli, orkiestry czy dj’a na imprezę weselną. Dlaczego tak wcześnie ? Dlatego ze najlepsi mają zarezerwowane terminy nawet na rok do przodu, a warto wybrać takiego dobrego. Okazuje się że dobra orkiestra zajmuje się gośćmi w 90 %, a to bardzo odciąża zmęczonych w tym dniu młodych. Dlatego polecam wybranie lepszej kapeli niż gorszej i tańszej. Poza tym droższy zwykle gwarantuje świetną imprezę.

To ogólny zarys tego co trzeba zrobić jeśli chodzi o przygotowania ślubne, szczegółowy podział na miesiące i tygodnie przygotuję w osobnym poradniku gdzie przygotowania ślubne rozbiję na czynniki pierwsze.