Przygotowujemy zaproszenia ślubne!

Luty 11, 2018 blog

Zaproszenia ślubne są bez wątpienia jednym z ważniejszych elementów przygotowań do ślubu oraz wesela. Chyba każdemu z nas zależy na tym, aby tę wyjątkową chwilę przeżywać z bliskimi: przyjaciółmi oraz rodziną. Wobec tego, zaproszenia, za pomocą których poinformujemy ich o dacie i miejscu ślubu oraz wesela powinny być wykonane odpowiednio. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych elementów, o których musimy pamiętać wykonując zaproszenia samodzielnie.

Warto również pamiętać, że gdy nie czujemy się na siłach, aby wykonywać takie „artystyczno – manualne” prace samodzielnie, zawsze możemy skorzystać z usług firmy drukarskiej bądź innej, zajmującej się wykonywaniem zaproszeń na zamówienie.

1. Kompaktowość

Zaproszenie powinno być wykonane w formie składanej. Wynika to nie tylko z ogólnie przyjętego zwyczaju wręczania większości zaproszeń w tej formie, ale również zadbania o to, aby dane zaproszenie się nie powyginało lub nie uszkodziło w inny sposób. Pozwala to również komfortowo i estetycznie umieścić treść na zaproszeniu w takiej postaci. Możemy również w różnoraki sposób ozdobić zewnętrzną część zaproszenia, co z pewnością wywoła uśmiech na twarzach gości.

2. Wstążki i inne

Zaproszenie można ozdobić wieloma elementami dekoracyjnymi. Jednym z najpopularniejszych jest materiałowa wstążka. Wstążka może występować w różnych postaciach: może być jedynie przytwierdzoną do zaproszenia kokardką bądź też stanowić jego „mechaniczny” element, przykładowo przechodząc przez różne otworki w trakcie otwierania zaproszenia. Można również umieścić wstążkę w taki sposób, aby stanowiła swojego rodzaju zamknięcie zaproszenia, które należy rozsupłać, aby je otworzyć.

3. Wycinane elementy

Wszelkiego rodzaju wycinane elementy świetnie sprawdzają się w kwestii nie tylko zaproszeń ślubnych, ale także papierowych zaproszeń w ogóle. Można wyłącznie przy pomocy nożyczek nadać zaproszeniom unikalny kształt bądź stworzyć oryginalne jego elementy.