Rzecz o ślubnych obrączkach

Październik 15, 2017 blog

Obrączki ślubne pełnią w naszej kulturze bardzo ważną rolę – są symbolem wszelkich małżeńskich cnót: miłości, wierności oraz oddania i wzajemnego szacunku. W związku z tym wiele młodych par stara się, aby ich obrączki były może nie tyle okazałe, co po prostu dobrze się prezentowały i było przyjemnie na nie od czasu do czasu spoglądać. Nie bez znaczenia również są „praktyczne” aspekty obrączek – mają one nam służyć przez długie lata, tak więc ważna jest nie tylko ich estetyka, ale również jakość i wygoda noszenia. Przyjrzyjmy się więc kilku bardziej popularnym rozwiązaniom.

Wybór na rynku obrączek jest ogromny – znajdziemy na nim bogactwo materiałów oraz form, z jakich wykonana jest sama biżuteria. Jeśli chodzi o materiały to możemy przebierać wśród takich, jak bardzo popularne złoto czy cieszące się ostatnio coraz większym zainteresowaniem białe złoto. Innymi, choć nieco rzadziej spotykanymi, materiałami są tytan, platyna oraz srebro. Niekiedy pojawiają się również w wersjach ze zdobieniami wykonanymi z kamieni szlachetnych.

Jeśli zaś chodzi o estetyczną warstwę obrączek – również znajdziemy wiele interesujących pozycji, zarówno nawiązujących do prostego, tradycyjnego stylu, jak też nowoczesnych pomysłów. Poza klasycznymi, prostymi obrączkami, znajdziemy również takie stylizowane, przykładowo, na splatające się gałęzie, z różnorakimi grawerami i innymi ozdobami oraz mnóstwo innych.