Sama suknia ślubna to za mało? -Ozdoba głowy Panny Młodej

Styczeń 23, 2013 blog  Brak komentarzy

Wybór sukni ślubnej to nie lada nie małe wezwanie, ale jak się okazuję jeszcze większy kłopot przyszłym Panną Młodym daję wybór ozdoby na głowę. Z pozoru to błahy problem , jednakże to co  Panna Młoda będzie mieć na głowie , może zadecydować o jej całym wyglądzie.  W całej kreacji  dodatki mają ogromne znacznie . W niniejszym artykule nie co więcej na ten temat.

Przyszłe Panny Młode częstokroć borykają się z problemem czy wybrać welon krótki czy długi, a może wpiąć kwiat we włosy lub założyć kapelusz. Możliwości jest wiele, a wybór wcale nie jest taki łatwy jakby mogło nam się zdawać. Dawniej nie wyobrażano sobie Panny Młodej bez nakrycia głowy , praktykowano wówczas welon , najpierw te długie później w modę weszły nieco krótsze welony . Welon to tradycja ,  ubieramy go raz w życiu więc ma symboliczne znaczenie .  W dzisiejszych czasach odbiega się od tej tradycji , nie kiedy Panny Młode rezygnuje z jego zakupy . Jednakże jeśli zdecydujemy się już na jego wybór , warto kupić go w tym samym sklepie co suknie ślubną, kobiety często popełniają błąd , kupują welony na aukcjach w Internecie , oczywiście jest tam spory wybór i można znaleźć coś właściwego , ale z reguły welon nie pasuję do sukni ślubnej i mamy problem.

Niektóre Panny Młode decydują się na ozdobę włosów w postaci kapelusza. Jednak nie wszystkim Panną Młodym tego typu ozdoba pasuje, młode kobiety wyglądają śmiesznie w kapeluszu być może chcą być oryginalne , ale tego rodzaju ozdobę polecałabym raczej dojrzałym kobietą , ponieważ im bardziej pasuję takie okrycia głowy .  Jeśli już bardzo chcemy założyć kapelusz to warto zdecydować się na ten nieco mniejszy , pozatym takie kapelusze dobrze wyglądają jedynie na Paniach z odpowiednim owalem twarzy i zgrabną szyją – warto wziąć to pod uwagę .

Jest jeszcze inna alternatywa , a mianowicie kwiat we włosach. Osobiście jestem zwolenniczką tego typu ozdoby na włosach.  Kwiat dodaję blasku twarzy i jest oryginalną ozdobę, nadaję dziewicze piękno przyszłej Pannie Młodej . Jeśli zdecydujemy się na kwiat , ostatnimi czasy popularne są orchidee , taki pojedynczy kwiat zdecydowanie wystarczy wydobyć naturalne piękno z przyszłej Panny Młodej . Coraz więcej Pań decyduję się na tego typu ozdobę .  Po zatem wpięte kwiaty we włosach stały się ostatnio niezwykle popularne również jako element ozdoby włosów na co dzień .

Pamiętajmy , że możemy zrezygnować z tych wszystkich ozdób jeśli jesteśmy zwolenniczkami prostoty i lubimy skromnie wyglądać. Możemy  wpiąć we włosy odpowiednio dobrane wsuwki lub nie co skromniejsze dodatki , albo zupełnie zrezygnować z ozdoby włosy , jednakże w powszechnym mniemaniu sama suknia to za mało i warto zadbać o to co ma się na głowie .  Ale ostateczna decyzja należy do Panny Młodej –ona sama wie najlepiej czego potrzebuje i jak chce wyglądać w tym szczególnym dla Niej dniu  .

Zostaw komentarz