Sezon ślubów 2016 – sprawdź, co będzie modne!

Listopad 21, 2015 blog

Moda ślubna rządzi się własnymi prawami – niektóre nurty są ponadczasowe i przechodzą z sezonu na sezon, pojawiają się też nowe trendy, które młode pary chętnie wcielają w życie. Do sezonu ślubnego 2016 warto rozpocząć przygotowania już teraz, biorąc pod uwagę zarówno zapowiadaną modę, jak i własne upodobania.

 

Moda i aktualne trendy zawsze powinny iść w parze z tym, co podoba się parze młodej. Nie ma bowiem sensu podążać na siłę za modą, jeśli nie spełnia ona oczekiwań przyszłych małżonków. Ślub to najważniejszy dzień w ich życiu i powinien być zorganizowany tak, by był to dla nich wymarzony moment.

Po pierwsze – suknia

W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać jak prawdziwa księżniczka. W nadchodzącym sezonie nieustannie modne będą tiule, koronki, zwiewne długie materiały. Nowością będą mocno wycięte dekolty na plecach połączone z mocno zabudowanym przodem. Modne będą suknie ślubne w stylu glamour – eleganckie, wytworne i błyszczące. Idealnym uzupełnieniem będą pastelowe dodatki, zarówno jeśli chodzi o ubiór panny młodej, jak i o cały wystrój miejsca, w którym odbywać się będzie wesele.

Po drugie – oprawa wesela

W 2016 roku palmę pierwszeństwa będzie miał styl boho, czyli połączenie natury, folkowych akcentów, pozornie niedbałych dekoracji i mnóstwa kolorów. Boho styl nada imprezie weselnej niepowtarzalny klimat, pełen magii i romantyzmu. Popularny będzie też styl rustykalny – drewniane, swojskie wnętrza w ślubnej oprawie będą sprawiać niepowtarzalne wrażenie. Widoczne będzie odejście od pełnych przepychu sal bankietowych, zlokalizowanych w centrum miasta. Zamiast przepychu dominować będzie elegancja i prostota.

Po trzecie – miejsce

Wielkomiejski blichtr jako oprawa ślubu i wesela powoli staje się passe. Jeszcze do niedawna sale bankietowe w stolicy czy w innych dużych miastach miały zaklepane terminy na wiele miesięcy czy nawet lat do przodu. Aktualnie młode pary zdecydowanie chętniej wybierają miejsca znajdujące się w pewnej odległości od miasta. Zamiast ceremonii ślubnej w Warszawie warto więc zdecydować się na wesele w jednej z klimatycznych miejscowości pod Warszawą. Zobacz jak organizują przyjęcia weselne okolice Warszawy. Coraz modniejsze stają się imprezy plenerowe, pod gołym niebem – na dziedzińcach, w parkach czy w ogrodach. Przyszli nowożeńcy decydują się nie tylko na wesela w takich miejscach, ale też na ceremonie zaślubin. Urocze dworki, wspaniałe ogrody, bliskość natury i niepowtarzalny nastrój sprawiają bowiem, że wesele pozostaje w pamięci na dłużej, bo jest po prostu inne niż wszystkie.

Po czwarte – wedding planner

Korzystanie z usług osoby, która kompleksowo zajmie się organizacją ślubu i wesela jest coraz bardziej popularne, a w niektórych kręgach wręcz modne. Profesjonalista dba o każdy aspekt wesela, oczywiście ściśle przy tym współpracując z przyszłą para młodą. Dzięki wedding plannerowi można zaoszczędzić sporo czasu i nerwów związanych z zaplanowaniem tego najważniejszego w życiu dnia. Prognozy na sezon ślubny 2016 oraz coraz liczniej powstające firmy, zajmujące się kompleksową organizacją ślubów wskazują na to, że w najbliższym czasie wedding planerzy nie będą narzekać na brak pracy.