Ślub we Walentynki – wyjątkowa okazja?

Luty 13, 2013 blog  Brak komentarzy

14 lutego to wyjątkowy dzień dla zakochanych, w tym dniu partnerzy świętują, obdarowując się miłosnymi listami, kwiatami, prezentami. Jak jeszcze mogliby uczcić ten wyjątkowy jedyny dzień w roku?

A mianowicie, coraz więcej par decyduje się na ślub we Walentynki.  Bez względu na to, czy dzień ten wypada w środku tygodnia to Polacy coraz to częściej odchodzą od tradycji i organizują swoje śluby w walentynki.   14 Luty to coraz częściej wybierana data przez przyszłych nowożeńców, walentynki stały się nowością, ale szybko przyjęły się w naszym kraju. Co ważne pary muszą te datę rezerwować z dużym wyprzedzeniem, gdyż chętnych jest wiele.  Znaczenie nie tylko utracił ulubiony dzień na ślub – a mianowicie sobota, ale również znaczenie nie ma to, że w miesiącu – luty, nie ma litery r. Dlaczego więc tak bardzo zakochanym zależy właśnie na 14 lutym?

Zakochani uważają, ze dzień walentynek to sam w sobie szczególny dzień, to czas, kiedy dwoje ludzi zbliża się do siebie jeszcze bardziej.  W tym wyjątkowym dniu partnerzy są dla siebie zazwyczaj bardziej czuli niż, na co dzień, powietrze przepełnione jest aurą miłością. Może trochę to dziwne, przecież, na co dzień również mocno powinniśmy kochać się tak jak w walentynki. Z pewnością tak, ale 14 luty to zaś dzień pełen refleksji, kiedy przypominamy sobie w szczególny sposób ile znaczy dla nas nasza druga połowa. Może, więc dlatego ten dzień stal się tak bardzo popularny.

Ponadto wiele par tłumaczy, że Święty Walenty- biskup III wieku n.e., to doskonały patron na zawarcie związku małżeńskiego. Bowiem ten biskup wbrew zakazom udzielał ślubów.

A co na to kościół?

Kościół również w większości wypadków wyraża zgodę na ślub w tym terminie, kiedy przypada on w ciągu tygodnia pod warunkiem, że Para Młoda spełnia wszystkie warunki do zwarcia związku małżeńskiego. Tak, więc jak widać nic nie stoi na przeszkodzi by ten wyjątkowy dzień walentynek uczcić jeszcze bardziej wyjątkowym ślubem.

Odtąd każde kolejne walentynki miałby inny wymiar, pary zakochanie nie świętowałby tylko dnia zakochanych, ale również rocznicę swojego ślubu. Ten dzień zyskałby na podwójnej wartości.

Zostaw komentarz