Ślubne buty – poznaj 2 najważniejsze fakty

Grudzień 23, 2014 blog

W bałaganie przedślubnych przygotowań często zapominamy o wyborze właściwego obuwia. Nasze myśli krążą głównie wokół sukni i spraw organizacyjnych, natomiast kwestię butów – świadomie bądź nie – zostawiamy na sam koniec. Takie działanie może okazać się zgubne.

Na pewno nie raz miałaś buty, które podczas pierwszych prób użytkowania boleśnie skaleczyły ci stopy. Należało je więc solidnie rozciągnąć, aby móc w ogóle z nich korzystać. Dopiero po czasie stawały się wygodne. Zapewne zdarzyło ci się też zakupić obuwie, które z początku wydawało się bardzo stabilne i solidnie wykonane, a z czasem okazało się, że jest wręcz odwrotnie – obcas chwiał się przez co miałaś spore problemy w utrzymaniu równowagi. W dniu ślubu może być podobnie. Pamiętaj o tym. Bądź rozsądna i zakup obuwie na długo przed zamążpójściem. W ten sposób będziesz miała czas na ich przetestowanie. A to znów da ci pewność rewelacyjnego samopoczucia i udanej zabawy w trakcie wesela.

Oprócz samej wygody ważny jest oczywiście także wygląd twojego obuwia. Zapewne i ty mylnie wierzysz w to, że buty powinnaś dopasować do ślubnej kreacji? Wiedz, że jest dokładnie na odwrót. Suknia ślubna powinna być wybierana już z butami na nogach. Dlaczego? Wysokość obcasa ma wpływ na długość kreacji. Jeśli będziesz mierzyć strój bez obuwia, w dniu ślubu może okazać się, że suknia jest po prostu za krótka i całość nie wygląda estetycznie. Pamiętaj – długie kreacje powinny kończyć się dwa centymetry od podłoża. Kupując buty wcześniej, nie naruszysz tej odległości w żadną stronę i zapewnisz sobie estetyczny wygląd. Nie zapominaj przy tym, że dość istotny jest także kolor twojego obuwia. Dziś, damskie suknie ślubne nie ograniczają się tylko i wyłącznie do bieli. Zanim więc udasz się do sklepu po buty, zastanów się jaki odcień kreacji cię interesuje. Powinien on współgrać z kolorem butów.

Biorąc pod uwagę te dwa fakty na pewno nie popełnisz błędu i kupisz buty, które będą nie tylko wygodne, ale i dobrze wykonane. Dzięki temu twój ślub i weselna zabawa pozostawią po sobie jedynie miłe wspomnienia.

Sklep internetowy sukien ślubnych i wieczorowych „Wedding Boom!