Ustalamy menu na weselu!

Czerwiec 20, 2018 blog

Różnego rodzaju obowiązki związane z organizacją wesela potrafią być przytłaczające. Dotyczą one nie tylko samych przyszłych małżonków i uroczystości, ale również wielu związanych z nią aspektów, jak choćby skomponowanie menu – zwłaszcza jeśli organizację wesela bierzemy w dużej mierze na siebie, a nie korzystamy z usług zajmującej się tym firmy. Ustalając własne menu powinniśmy jednak wziąć pod uwagę parę istotnych kwestii.

Przede wszystkim powinniśmy spokojnie konsultować się z restauratorami. Podstawową kwestią jest kolejność serwowania poszczególnych dań. Same dania muszą natomiast być dobrane pod względem zarówno naszych preferencji żywieniowych, jak i naszych gości – warto wobec tego upewnić się czy któryś z weselników nie jest, przykładowo, wegetarianinem bądź nie może spożywać określonych składników potraw.

Menu może składać się z potraw charakterystycznych dla naszego regionu, jak również różnego rodzaju kuchni zagranicznych. Możemy także spróbować stworzyć ciekawe połączenie dwóch tych kuchni – z pewnością będzie to miłą niespodzianką dla gości, zwłaszcza tych lubiących nietypowe smaki.