Wesele unpluged – czym jest i jak je zorganizować?

Sierpień 15, 2018 blog

XXI wiek niewątpliwie przyniósł nam mnóstwo nowinek technologicznych, nasze życie stało się wygodniejsze i bezpieczniejsze, ale nowoczesne czasy mają dla wielu również swoje minusy. Do tych często zalicza się wszechobecność telefonów komórkowych, czego mogą mocno nie rozumieć osoby ze starszego pokolenia, ale i pośród młodych ludzi znajdziemy takich, którym nie do końca podoba się tak mocne uzależnienie od komórek.

I tak rodzi nam się obraz wesela w XXI wieku. Duża grupa gości, zamiast bawić się ze wszystkimi i rozmawiać, skupia się na swoich telefonach, robiąc zdjęciach, aktualizując status na portalach społecznościowych czy pisząc wiadomości. Jako Para Młoda macie pełne prawo do tego, aby się na to nie zgodzić. To w końcu Wasze wesele i możecie je organizować według własnego pomysłu, ale właśnie, jak poprosić o nieużywanie telefonów na weselu w taki sposób, aby goście się nie obrazili?

Delikatnie wspominamy o tym w zaproszeniach

Wesele unpluged to właśnie takie, na którym goście proszeni są zwyczajnie o nieużywanie swoich telefonów komórkowych, zarówno do rozmawiania, jak i do robienia nimi zdjęć. Najlepszym sposobem na poinformowanie gości o takiej formie wesela będzie dodanie odpowiedniej adnotacji w zaproszeniu. Może to być krótka informacja lub jakiś sympatyczny wierszyk z tym związany. Warto przy okazji zapewnić gości, że zorganizujecie mnóstwo atrakcji, które na pewno nie pozwolą się nudzić i telefon będzie zbędny.

Tabliczka na wejściu do sali weselnej

Inną opcją może być powieszenie dobrze widocznej tabliczki na wejściu do sali weselnej, która informuje o zakazie wnoszenia telefonów komórkowych. Niestety musimy się liczyć z tym, że niektórzy z naszych gości mogą taki zakaz zupełnie zignorować, bądź obrazić się na to, że ograniczamy ich wolność.

Pomoc obsługi weselnej

Innym, naszym zdaniem ciekawszym sposobem, jest poproszenie o pomoc obsługi weselnej. Ta może odbierać gościom telefony na przykład w momencie podawania kieliszków z toastem. Cała akcja powinna być jednak zorganizowana z uśmiechem, a telefony najlepiej podpisywać z wykorzystaniem przylepnych karteczek, aby przy ich oddawaniu nie było problemów.

Czy warto organizować takie wesele?

Naszym zdaniem poproszenie gości o nieużywanie telefonów komórkowych tego jednego wieczora jest naprawdę wspaniałym pomysłem. Jesteśmy pewni tego, że wiele osób podziękuje nam później za nowe doświadczenia, a więc pokazujące, że bez telefonu wiecznie trzymanego w dłoni także da się żyć i to naprawdę przyjemnie.