Wybieramy buty ślubne

Wrzesień 25, 2018 blog

Obuwie ślubne dla Panny Młodej jest równie istotnym elementem jej wystroju, jak choćby suknia. W związku z tym, muszą być dopasowane do całokształtu wizji tak, aby tworzyć spójny wizerunek. Buty takie muszą się nie tylko dobrze prezentować, ale również być wygodne – w końcu Panna Młoda spędzi w nich trochę czasu. A znaleźć złoty środek nie jest wcale tak łatwo.

Najpopularniejszą obecnie kategorią są klasyczne czółenka, a niekiedy również szpilki. W buty tego rodzaju niejako naturalnie wpisana jest pewna elegancja, dzięki czemu będą świetnym uzupełnieniem praktycznie każdej kreacji. Zwykle pozostają w tym samym kolorze co reszta ślubnej kreacji, ale nic na stoi na przeszkodzie, aby poeksperymentować z kolorystyką w celu uzyskania ciekawych efektów. Niektóre ciepłe i jasne kolory również świetnie sprawdzą się do białej, typowej sukni ślubnej, jak również kolorowych kreacjach.

W ostatnim czasie, wraz ze zmieniającą się modą ślubną w bardziej „codziennym” i mniej oficjalnym kierunku, popularne staje się powoli także wykorzystywanie „codziennego” obuwia – choć oczywiście w pewnych granicach. Jakkolwiek trudno oczekiwać widoku butów sportowych u Panny Młodej to nie powinny już dziwić, na przykład baleriny czy trampki.