Wybieramy lokal na wesele

Grudzień 13, 2017 blog

Wybór lokalu na wesele jest jednym z ważniejszych elementów organizacji dnia ślubu; samo zadanie organizacji wesela często spada na barki państwa młodych. Obecnie na rynku istnieje jednak sporo domów weselnych do wyboru, dzięki czemu możemy znaleźć odpowiadający nam termin. Warto pamiętać też, że zawsze zadanie organizacji wesela możemy powierzyć fachowej firmie zajmującej się organizacją ślubów.

Jednym z najczęściej stosowanych kryteriów wyboru domu weselnego jest termin. Wiele par wybiera lokal właśnie w ten sposób, starając się wybrać najbardziej odpowiadający im termin – z reguły ten, do którego jest najbliżej. Czasami jednak warto powstrzymać się przed takim instynktownym rozwiązaniem i inaczej zaplanować ślub oraz wesele, i wybrać dom weselny, który będzie odpowiadał nam bardziej swoimi aspektami innymi niż tylko wolny termin.

Innym ważnym kryterium jest cena. Tutaj oczywiście znajdziemy wiele różnych ofert. Większość domów weselnych kieruje się kryterium „ceny za talerz”, czyli uzależnia cenę wynajęcia sali od liczby gości. W ramach ceny, różne domy weselne starają się oferować również różnego rodzaju dodatki, jak na przykład tort weselny czy dodatkowe przystawki. Nierzadko istnieje również możliwość dobrania menu, czy nawet kilku menu dla naszych gości, dzięki czemu każdy z nich będzie usatysfakcjonowani – wszak wesele to nie tylko taniec, a nawet jeśli stanowi on jego znaczną część, to musimy znaleźć chwilę na regenerację sił.