Wybieramy makijaż ślubny

Listopad 20, 2017 blog

Makijaż jest jednym z najczęściej stosowanych sposobów podkreślenia kobiecej urody, zwłaszcza na takich okazjach jak ślub czy wesele. Odpowiedni makijaż ślubny jest szczególnie ważny dla panny młodej, który to powinien podkreślać jej naturalną urodę i eksponować piękno a nie tuszować je. Wybór makijażu dla każdej kobiety jest kwestią indywidualną: zarówno względem wspomnianej urody, jak również preferencji; niemniej jednak jest kilka spraw, o których warto pamiętać.

W przypadku ślubu makijaż musi być dopasowany nie tylko do cery, ale również nierzadko także kolorystyki sukni ślubnej i wszelkiego rodzaju dodatków, jak na przykład bukiet kwiatów czy biżuteria. Jeśli chodzi o odcień cery – w przypadku kobiet ze szczególnie ciepłym typem urody najlepiej sprawdzi się makijaż w kolorach takich jak brzoskwiniowy, złoty czy jasne odcienie brązu. Kobiety o chłodnej i delikatnej urodzie natomiast lepiej będą wyglądać w makijażu srebrnym bądź w pastelowych barwach.

Sam makijaż powinien być również możliwie trwały. Wpływ na to ma wiele czynników, ale głównie fakt, że ślub i wesele są wydarzeniami trwającymi dobre kilkanaście godzin w często gorącym i parnym pomieszczeniu. Dobrze pomyśleć także o tym, aby wykorzystywane kosmetyki były z tego powodu wodoodporne.