Wybieramy zespół na wesele

Sierpień 24, 2017 blog

Oprawa muzyczna stanowi bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów wesela – nie tylko zachęca do tańca, ale również tworzy specyficzną atmosferę oraz poprawia humor uczestników. Aby muzyka spełniała wszystkie te funkcje, potrzebny jest odpowiedni, solidny zespół weselny – a wybór niekiedy potrafi być całkiem trudny.

Przede wszystkim, zastanawiając się nad wyborem, powinniśmy wziąć pod uwagę budżet jakim dysponujemy. Im droższa kapela, tym zazwyczaj składa się z większej liczby muzyków oraz bogatszego repertuary i wachlarzu instrumentów. Należy jednak pamiętać, że wyższa cena niekoniecznie musi wiązać się z wysoką jakością – czasami znacznie lepszym rozwiązaniem jest kameralny zespół, który w graną muzykę wkłada całe serce albo znajomi instrumentaliści.

Dobry zespół weselny powinien charakteryzować się nie tylko dobrym poziomem gry na instrumentach, ale również potrafić zachęcać uczestników wesela czy to do tańca czy wspólnych zabaw weselnych. Zespół powinien również radzić sobie z różnymi niezbyt przyjemnymi sytuacjami, jakie mogą pojawić się podczas wesela, jak na przykład wszelkiego rodzaju sprzeczki pomiędzy uczestnikami, które są zwłaszcza prawdopodobne, gdy nastąpi wzniesienie o kilka toastów za dużo.