Wybór obuwia ślubnego dla pań

Lipiec 21, 2017 blog

Wybierając obuwie ślubne w pierwszej kolejności kierujemy się jego wyglądem – jest to oczywiście zrozumiałe, gdyż właściwości estetyczne butów są bez wątpienia ich znaczącym elementem w czasie tej wyjątkowej uroczystości. Należy jednak pamiętać również o tym, że buty te będą na naszych stopach nie tylko w czasie ceremonii, ale wcale prawdopodobne, iż przetańczymy w nich całą noc, tak więc warto zadbać, aby nie tylko prezentowały się dobrze, ale były również wygodne i komfortowe.

Pod względem kolorystyki buty powinny pasować do naszej kreacji – którą w dzisiejszych czasach niekoniecznie musi być biała suknia z welonem – a także, o czym nierzadko się zapomina, również kolorystyki przewodniej wesela. Skupmy się jednak również na pozostałych aspektach obuwia weselnego.

Duże znaczenie ma materiał, z jakiego zostało wykonane obuwie. Jednym z najlepszych rozwiązań pod tym względem jest obuwie wykonane z naturalnej skóry. Są one przede wszystkim wytrzymałe oraz komfortowe w noszeniu, niezależnie czy podczas ceremonii czy tańca. Ponadto, naturalna skóra jest znacznie odporna na różne czynniki atmosferyczne, jak deszcz czy wysoka temperatura. Jednocześnie, pozwala stopie na swobodne oddychanie. Jeśli nie decydujemy się na korzystanie z garderoby wykonanej z naturalnej skóry, z jakichkolwiek powodów, to zawsze możemy wybrać tzw. skórę ekologiczną – obecnie, praktycznie w niczym nie ustępuje ona naturalnemu odpowiednikowi. Odradza się jednak wszelkie satynowe czy inne „materiałowe” egzemplarze – wyglądają co prawda dobrze, ale błyskawicznie przemakają i trudno je oczyścić z ewentualnych zabrudzeń.

Jeśli chodzi o model, to obecnie wśród panien młodych bardzo popularne są „czółenka” – i bardzo słusznie: buty te pasują do niemal każdej kreacji, a jednocześnie są wygodne i „zdrowe” dla naszych stóp, w przeciwieństwie, dajmy na to, do szpilek. Poza tym, buty takie będziemy mogli również zachować na wiele innych okazji.