Zaplanuj miesiąc miodowy

Listopad 16, 2015 blog

Tradycyjnie, po ślubie młode małżeństwo jedzie w podróż poślubną. Żeby była najpiękniejszymi wakacjami życia, należy zabrać się wcześniej do jej organizacji.

Gdzie się wybrać
Pierwsze pytanie, jakie w związku z podróżą poślubną zadają sobie nowożeńcy, to gdzie się wybrać. Wszystko zależy oczywiście od możliwości finansowych i czasu jakim dysponujemy. Jeżeli planujemy naprawdę spektakularną wyprawę, warto zainteresować się egzotyką. Ostatnio popularne są Tajlandia oraz Bali. Dają one możliwość przeniesienia się na moment do zupełnie innego świata, słyną z nieprawdopodobnych krajobrazów oraz doskonałej kuchni. Nierzadko słyszy się, że te miejsca to prawdziwy „raj na ziemi”.
Jeśli jednak na podróż poślubną przeznaczyliśmy znacznie mniej czasu i pieniędzy można pomyśleć o wypadzie do jednej z europejskich stolic lub też o pobycie na którejś ze śródziemnomorskich wysp. Na pewno podróż nie będzie dla nas męcząca i nawet po krótkim wyjeździe wrócimy zregenerowani i wypoczęci.

Organizacja to podstawa
Żebyśmy w pełni mogli cieszyć się wyjazdem, zaplanujmy go na tyle wcześniej, żebyśmy wyjeżdżali spokojni o każdy szczegół. Przede wszystkim, zainteresujmy się wcześniej biletami lotniczymi. Coraz więcej osób korzysta z wyszukiwarek, takimi jak www.sky4fly.net które pozwalają znaleźć loty do wielu miejsc na świecie. Ich zaletą jest fakt, że zasięgiem działania obejmują wielu różnych przewoźników. Dzięki temu za pomocą jednego portalu możemy dokonać porównania dostępnych opcji i wybrać tę, która jest dla nas najatrakcyjniejsza.
Żeby nie napotkać żadnych trudności podczas podróży, rozsądnie jest także zarezerwować z wyprzedzeniem hotel. Tu z pomocą po raz kolejny przychodzą nam bazy danych. Warto zainteresować się stroną booking.com, za pośrednictwem której swoje pokoje oferują tysiące hoteli o różnym standardzie. Rezerwacja jest darmowa, a w razie zmiany planów, z większości pokoi można zrezygnować, nie dopłacając dodatkowo.
Niezależnie od tego, czy wybieramy się w podróż poślubną daleko czy blisko, dobrze jest też zaplanować sobie sam pobyt. Poszperać w przewodnikach, postudiować mapy. Dzięki temu, najpełniej skorzystamy z wyjazdu i po powrocie będziemy mieli mnóstwo do opowiedzenia.