Zostań gwiazdą swojego wesela!

Listopad 1, 2014 blog

Przygotowania weselne bywają ekscytujące a zarazem żmudne. Rady znajomych, przyjaciół, rodziny, panujące trendy a do tego ograniczone zasoby finansowe. Nie jest łatwo podjąć wiążące decyzje dotyczące jednego z ważniejszych dni dorosłego życia. Mnożące się przed oczami oferty kamerzystów i fotografów, pakiety, cenniki nie sprzyjają podejmowaniu decyzji.

Jeszcze do niedawna Pary Młode decydowały się na pakiety składające się z filmu i zdjęć. O ile zdjęcia bardzo pozytywnie zaskakiwały i oddawały magię tego dnia, o tyle film bywał nudny, długi i monotonny nawet dla Pary Młodej. Rodzina nie była w stanie obejrzeć filmu bez jego przewijania, przeskakiwania na ważniejsze momenty. To wszystko powodowało, że Pary Młode rezygnowały z dodatkowego kosztu, jakim był kamerzysta a przy tym traciły niepowtarzalną możliwość utrwalenia tych niezwykłych chwil. Na szczęście to wszystko już przeszłość, dziś kamerzysta weselny wygląda i zachowuje się inaczej a przy tym dysponuje całkiem innym sprzętem niż jeszcze kilka lat temu.

Kamerzyści ślubni bacznie śledzą panujące trendy i dopasowują ofertę do oczekiwań odbiorców. Przygotowują plan ujęć w taki sposób, by ująć przygotowania, ślub, wesele a przy tym nie zanudzić Pary Młodej i ich rodziny oraz bliskich. Dzięki temu całość zamyka się w 30-40 minutach a przy tym zawiera wszystkie najważniejsze chwile Pary Młodej. Dzięki temu filmy weselne ogląda się z przyjemnością, w całości.

Nie mniej popularne stały się teledyski ślubne. Te kilkuminutowe ujęcia pozwalają na stworzenie modnej pamiątki, którą można udostępnić nawet na portalach społecznościowych. Ich wysoka jakość zbliżona do produkcji kinowej a także nietuzinkowy scenariusz sprawiają, że bardzo szybko zyskują na popularności.

Filmy ślubne, to rewelacyjna, niepowtarzalna pamiątka. Po roku, dwóch, czy nawet piętnastu pozwolą odświeżyć wspomnienia, przypomnieć sobie te niezwykłe chwile. W odróżnieniu do zdjęć pozwalają zatrzymać emocje, zachowania, rozmowy, o których po latach już nikt nie pamięta.

Nie bez znaczenia jest również sprzęt, jakim dysponują nowocześni kamerzyści (a raczej filmowcy). Przede wszystkim są to kamery DSLR, czyli typowe lustrzanki z odpowiednimi drogimi obiektywami, zapewniające wysoką jakość ujęć, kinową głębię ostrości i szeroki zakres tonalny, czego nie uzyskamy za pomocą tradycyjnej kamery. Istotnym narzędziem podczas pracy z lustrzanką jest niewątpliwie Flycam, dzięki któremu ujęcia są dynamiczne i w pełni stabilne, bez jakichkolwiek drgań.

Poza typowym filmem ślubnym, który zawiera reportaż (przygotowania, ceremonię ślubu, wesele) oraz plener coraz częściej spotykane są filmy kręcone przed ślubem – podziękowania dla rodziców lub historia związku. Taki film jest emitowany podczas wesela jako niespodzianka dla gości.

Coraz więcej kamerzystów wykorzystuje kamery DSLR do produkcji filmowej, jednak jedna firma poszła o krok dalej i oferuje mobilny kran kamerowy. To ich autorski wynalazek, który pozwala na tworzenie niepowtarzalnych ujęć z wysokości (nawet 4 metrów), zarówno w kościele podczas ślubu, jak i na weselu oraz podczas kręcenia pleneru. Sprzęt jest mobilny i przenośny, więc nie wymaga rozkładania, ustawiania, wyważania, itd. tak jak to ma miejsce w przypadku klasycznego kranu kamerowego.

Pary Młode, podczas dokonywania wyborów, powinny dobrze przyjrzeć się prezentowanym ofertom. Pomysłowość kamerzystów, wysoka jakość ich sprzętu a także dobre i przemyślane ujęcia sprawiają, że film ślubny na nowo zyskuje na wartości. Dobrze skomponowany, zmontowany ze smakiem, zachwyca, wzbudza pozytywne emocje. Zachwyć rodzinę i znajomych, postaw na trwałą i interesującą pamiątkę. Film weselny, to powód do radości. A teledysk ślubny z waszym udziałem to powód do dumy i szansa na proste rozpowszechnienie filmu wśród rodziny, krewnych i znajomych.